«Реінтеграція Донбасу»: Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території

18 Січня 2018 17:13

Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження та смерть.

Відповідну правку депутата від «Блоку Петра Порошенка» підтримала Рада у межах ухвалення нового закону про окуповані території.

Він наголосив, що практика Європейського суду з прав людини вказує, що незаконність і недійсність правових актів окупаційних режимів, не поширюється на документи про народження та смерті людини.

«Міжнародна практика полягає в тому, що визнання медичних довідок, що підтверджують факт народження або смерті, ні в одному конфлікті не вважалися визнанням або легалізацією окупаційного режиму», —написав Найєм у Facebook.

18 січня Верховна Рада ухвала президентський законопроект про деокупацію Донбасу.

Згідно з текстом закону,  межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували. Також Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет продовжить на цьому наполягати.

https://hromadske.ua/posts/reintehratsiia-donbasu-ukraina-vyznavatyme-lyshe-dva-dokumenty-iaki-vydaiutsia-na-okupovanii-terytorii