З Різдвом пов’язано безліч прикмет і звичаїв — їм приділяли особливу увагу. Вважалося, що як пройде Різдво — то і рік буде таким.
Різдво Христове в житті багатьох людей посідає важливе місце, це свято любові, тепла, віри, добра і щастя, передає Ukr.Media.
7 січня найкраще ходити в гості і приймати гостей. Важливо, що треба спілкуватися на Різдво краще тільки з тими людьми, які можуть принести вам щастя — щасливі сім’ї, або ті сім’ї, у яких очікується поповнення, або вже народився новий член родини. Як правило, в Різдво підносять їстівні подарунки. Обов’язково несуть кутю, цукерки, варення і соління. Можна подарувати іграшку, якщо це дитина, або який-небудь зимовий аксесуар.
У наш час, звичайно, можна обійтися телефонним дзвінком, головне – дати зрозуміти небайдужим тобі людям, що ти їх пам’ятаєш і бажаєш їм найкращого. Обов’язково привітайте всіх друзів і близьких з цим святом, різдвяні привітання, сповнені радістю і теплом, допоможуть людям стати світліше, щасливіше і забути про повсякденні проблеми і турботи.
На Різдво прийнято запалювати більше свічок, вогнів, камін — якщо є. Свічки залучають у ваш дім тепло і багатство. Якщо є у Вас домашні тварини, на Різдво треба їх рясно нагодувати — тоді й весь рік буде ситним і вдалим у фінансовому плані.
Одну, особливу свічку потрібно обов’язково запалити за покійних родичів — тоді вони допоможуть Вам залучити в наступному році удачу та достаток.
Різдво – прекрасний час для покупок, великих і маленьких. Купити щось хороше на Різдво – відмінна прикмета і знак того, що покупка прослужить вам вірою і правдою.
З Різдва і до самого Хрещення , протягом усіх днів Святок діють певні заборони, які обумовлені йдуть углиб століть уявленнями про свято як зупинці часу, якоїсь тимчасової паузи, протягом якої не можна займатися продуктивною працею і всім тим, що пов’язане з народженням, починанням, розвитком.Тому значна частина заборон стосується ремесел пов’язаних з прядінням, шиттям, в’язанням, ткацтвом, плетінням, тобто все що пов’язано з ниткою (мотузкою). Нитка є символом життя і долі.
У Різдво не можна займатися прибиранням і всякими хазяйськими справами. Цей день створений для спокою і радості. Ще краще, якщо Ви не будете прибирати аж до 14 Січня (наступний день старого Нового Року). Все сміття, зібране 14 Січня, слід винести на вулицю і розвіяти за вітром, або спалити. Згідно з прикметами, після цього ніякі злі духи не будуть турбувати Вас протягом цілого року.
У святий день не можна лаятися. Хто лається, той забирає у своїх предків надію на порятунок.
Поширене повір’я, пов’язане з приходом першого гостя. Якщо Ви запрошуєте гостей на Різдво, подивіться, хто першим увійде у Ваш будинок. Якщо першою увійде жінка, то весь рік жінки Вашої родини будуть хворіти.
Різдвяні правила стосувалися і одягу: у Різдво здавна дотримувалися ще однієї традиції: надягати тільки новий одяг. Не чисту випрану, а саме нову, ще не ношений. І не сідайте за різдвяний стіл у чорному. Наші предки вірили, що в новому році таких людей чекає невдача у справах.
Не рекомендується на Різдво й гадати — для того, щоб запитати у вищих сил, що Вас чекає в майбутньому, буде ще багато часу: краще всього робити це так звані Святки — від 8 січня і до Хрещення, недарма ворожіння цього часу так і називаються — святочні.
На Різдво не можна пити воду, тому приберіть зі столу всю мінералку. Є кава, чай та інші відмінні напої. Чесно кажучи, прикмета ця трохи дивна, але вже краще не пити води, ніж весь рік мучитися незрозуміло від чого.
7 Сім благ Різдва
Число сім вважається сакральним. Існує повір’я, що зробив сім благ у православне Різдво буде щасливо жити весь рік і навіть має право попросити у ангелів виконання самого заповітного бажання. У цей день прийнято подавати сім милостиню заради щастя у прийдешньому році. Зазвичай це 7 однакових монет, які потрібно подавати того, хто викликає в душі щиру симпатію, супроводжуючи милостиню виголошеній про себе молитвою. Можна також подарувати сім корисних подарунків. Як правило, це були рушники, віддаючи які, дарує обов’язково вимовляв слова: «Рушники дарую, вмирати погожу, добром зло виправлю, на щастя рід мій (сім’ю мою) направлю». У Різдво ми вітають один одного словами: «Христос народився!» і відповідаємо на ці слова: «Славимо Його!».
Ритуал
На Різдво здавна проводили безліч самих різних ритуалів, але, щоб вас зовсім не звинуватили в мракобіссі, зробіть самі симпатичні і не прив’язані до магії — неважливо, буде вона чорною або білою. Наприклад, починаючи з 7 січня, протягом сорока (!) днів (цей період називається світ — наші предки вірили, що в цей час людям у всіх справах допомагають ангели), щоранку, прокидаючись, загадуйте нове бажання — уявляєте, скільки хорошого увійде у ваше життя!
Прикмети і забобони
У Різдво особливу силу набувають народні прикмети та забобони, ніби сама природа і кожен предмет намагаються нам щось підказати: як жити, чого побоюватися. Ось лише деякі з них.
Прикмета про достаток. Якщо Ви на Різдво втратите якусь річ, це означає що вас можуть чекати збитки в наступному році. А ось якщо знайдете річ та ще яке-небудь ювелірна прикраса, тоді вам гроші вже мчать на всіх вітрилах!
Прикмета на удачу. Якщо Ви випадково за різдвяним столом розлили чай або кава (до спиртним це не відноситься), то це до приємних новин і великого успіху для Всіх ваших починань.
Грошові прикмети на Різдво
У святвечір (з 7 по 19 січня) подивіться на природу. Якщо небо найчастіше всипане зірками, або часто йде сніг, або на деревах багато інею – рік буде багатим, ситним, прибутковим. Якщо у сам день Різдва йде сніг – прикмета дуже хороша і обіцяє вдалий рік.
Якщо у Різдво на небі красується молодий місяць – рік буде вкрай невдалим у фінансовому плані.
Сама грошова прикмета Різдва – вона ж традиція. В пиріг запікається монетка – і кому дістанеться шматочок з монеткою, того чекає велика грошова удача в Новому Році.
Нехай монетка виявиться саме у Вашому шматку різдвяного пирога!