У 2017 році в Туреччині  було заарештовано 48 305 осіб за підозрою в зв’язках з проповідником Фетхуллаха Гюленом, якого Анкара підозрює в організації спроби держперевороту у 2016 році. Про це заявив міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу, передає Hurriyet Daily News.

“Число затриманих майже в три рази вище”, – сказав Сойлу на нараді з питань безпеки в Стамбулі.

“Навіть цих цифр не достатньо, щоб показати серйозність проблеми”, – додав він.

Міністр зазначив, що тягар щодо зміцнення безпеки в країні збільшився після спроби державного перевороту.

Внаслідок спроби перевороту у Туреччині загинули близько 250 осіб, майже 2200 були поранені.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

http://tyzhden.ua/News/207394