Тренер агентів НАБУ Хелдна: В Естонії приблизно 10 років знадобилося, щоб подолати нездорове суперництво між силовиками

27 Січня 2018 17:20

Консультант детективів антикорупційного бюро, колишній заступник голови Служби безпеки Естонії Ерік Хелдна заявив, що розголошення в Україні даних агентів НАБУ – це “найжахливіше, що може статися”.

Конфлікт між Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), під час якого Генпрокуратура опублікувала дані секретних агентів НАБУ, – дуже негативний сценарій для українських силовиків. Про це розповів консультант детективів й агентів НАБУ, колишній заступник голови Служби безпеки Естонії Ерік Хелдна в інтерв’ю “Громадському”.

“Агентура – це дуже чутливе питання. Справа не лише в тому, що ти можеш зірвати спецоперацію. Адже це може коштувати комусь життя! Тому питання захисту і секретності джерела… це не розголошують ні в якому разі”, – розповів він.

Хелдна зазначив, що свого часу в його країні також були факти суперництва між силовими структурами.

“Сумні випадки нездорового суперництва були і в Естонії в 90-ті роки. Може, не в такому обсязі, адже й країна менша. В Естонії близько 10 років пішло на те, щоб подорослішати й побороти нездорове суперництво між силовиками”, – розповів він.

Консультант НАБУ пояснив, що за нормального суперництва силові структури змагаються за честь своєї команди.

“Коли йдеться про розголошення даних агента, то це найжахливіше, що може статися. Або якщо ти не передаєш інформацію, виходячи з якихось мотивів і бажання стати популярнішим, або якщо ти перешкоджатимеш комусь у розслідуванні їхніх справ, побоюючись, що вони будуть успішніші за тебе – це дуже негативний сценарій”, – підсумував він.

29 листопада видання “Цензор.НЕТ” повідомило, що Служба безпеки Українизатримала сімох співробітників НАБУ, які працювали під прикриттям, серед них – “агент Катерина” (Сікорська), відома у справі народних депутатів Максима Полякова (“Народний фронт”) і Борислава Розенблата (позафракційний), а також співробітника НАБУ Сергія Боярського.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одному із затриманих про підозру у провокації і даванні хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій. 5 грудня про підозру повідомили ще двом співробітникам бюро.

1 грудня ГПУ опублікувала відео з фотографіями агентів НАБУ. Також показали їхні автомобілі з незатушованими номерними знаками.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися в спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців “диверсією”.

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

3 грудня Луценко зазначив, що “всі так звані агенти НАБУ” отримали роботу з порушенням українського законодавства – без відкритого конкурсу.

http://gordonua.com/ukr/news/politics/trener-agentiv-nabu-heldna-v-estoniji-blizko-10-rokiv-znadobilosja-shchob-podolati-nezdorove-supernitstvo-mizh-silovikami-229016.html