Україна посилить охорону дипустанов за кордоном

21 Січня 2018 10:00

Україна посилить охорону своїх дипломатичних установ за кордоном.

Про це після спроби нападу на українське посольство в Афінах повідомила Громадському речниця МЗС Мар’яна Беца.

«Ми розуміємо, що за 4 роки війни ситуація з безпекою наших дипустанов за кордоном вимагає перегляду умов охорони. Ми будемо посилювати захист для забезпечення належних умов роботи співробітників посольств», — наголосила речниця.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про спробу нападу на українське посольство в Афінах, Греція.

Глава МЗС зазначив, що спробу атаки на посольство пляшками з запалювальною сумішшю здійснили проти ночі 20 січня.

Вночі була спроба атаки на наше посольство в Афінах пляшками з запалювальною сумішшю. Напевно, радикали під впливом Росії. Ніхто не постраждав. З греками домовилися про взаємодію та цілодобову охорону. Дбаємо про безпеку та уживаємо заходів по всіх країнах.

 

Речниця МЗС Беца додала, що нападники закидали подвір’я дипустанови коктейлями Молотова, які не загорілися. Пожежні служби та правоохоронці швидко прибули на місце події. Ніхто зі співробітників посольства не постраждав.

Вона також повідомила, що внаслідок підпалу приватні автомобілі співробітників посольства були суттєво пошкоджені та не підлягають ремонту.

Крім того, за її словами, нападники імовірно були радикалами під впливом Росії, адже інформація про напад спершу з’явилася не у грецьких ЗМІ, а на проросійських сайтах.

Зараз в українське посольство Афінах цілодобово охороняється грецькою стороною.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року саморобна бомба вибухнула біля апеляційного суду Афін. Відповідальність за напад взяла на себе “грецька міська партизанська група”.

https://hromadske.ua/posts/ukraina-posylyt-okhoronu-dypustanov-za-kordonom