Вітаміни для суглобів є важливим елементом для підтримки здоров’я кісткової системи організму. Вони працюють краще, якщо їх приймати постійно, без збоїв і в поєднанні з такими продуктами, як фрукти і овочі.
З віком щільність кісткової маси зменшується і це робить людей більш сприйнятливими до різних захворювань кісток і суглобів. Найчастіше такі проблеми зустрічаються у жінок після менопаузи, особливо після перенесених травм.
Кальцій, безсумнівно, є основним вітаміном для суглобів і тому потрібен в достатній кількості для підтримки міцності кісткової маси. Він необхідний нашому організму в поєднанні з іншими корисними елементами.
Омега-3 незамінні кислоти мають здатність зменшувати запальну реакцію. Таким чином, вони допомагають зменшити біль у суглобах. Здорові ненасичені жирні кислоти в достатку міститься в жирній рибі (сардини, оселедець, скумбрія), в насінні соняшнику і яйцях, в маслі печінки тріски, горіхах і лляній олії.
Вільні радикали в організмі негативно впливають на здоров’я суглобових тканин. Прийом таких антиоксидантів як вітамін А допомагає організму нейтралізувати вільні радикали і, таким чином, знизити ризик захворювань. Продукти, багаті вітаміном А: морква, броколі, шпинат, петрушка, солодка картопля, капуста, абрикоси, печінка, сир, полуниця, персики, гарбуз, хурма і кабачки.
Вітамін D – це один з найбільш життєво важливих елементів, якій потрібен для комплексної вітамінної терапії. Сонячне світло, як ми знаємо, є природним джерелом цієї речовини. Елемент також міститься в маслі печінки тріски, маргарині, оселедці, скумбрії, сардині, яйцях, пластівцях для сніданку і риб’ячому жирі. Цей елемент допомагає організму відновлювати хрящі в суглобах, коли вони з віком починають зношуватися. Дефіцит вітаміну D може призвести до серйозних патологій кісток і суглобів. Головним чином, до остеопорозу і рахіту.
Колаген є важливим білковим з’єднанням, присутнім в складі кісткової маси, сухожиллях і інших сполучних тканинах. Він грає важливу роль в підтримці структури кісток, хрящів, м’язів і кровоносних судин. Утворення ціх колагенових волокон вимагає достатньої кількості вітаміну С для суглобів в організмі. Аскорбінова кислота не може бути вироблятися самим організмом і тому повинна надходити з зовнішніх джерел.
Продукти, які можуть забезпечити нас найважливішим вітаміном для суглобів і м’язів включають в себе: чорну смородину, полуницю, цитрусові, квашену капусту і ківі. Малина, нектарин, персик, перець, брюссельська, капуста, брокколі, гарбуз, цвітна капуста, помідори, зелень – це також відмінні рослинні джерела аскорбінової кислоти.
Різні дослідження показують, що група вітамінів В для також має важливе значення в забезпеченні здоров’я кісток. З віком в організмі починається руйнування певних амінокислот. Результатом цього процесу є виробництво хімічної сполуки, відомого, як гомоцистеїн. Дане з’єднання підвищує ризик серцевих захворювань і втрату кісткової тканини.
Таким чином, адекватне споживання корисних речовин сприяє зменшенню виробництва шкідливого з’єднання. Візьміть за правило регулярно приймати добавки вітамінів групи B і включити в раціон страви, що містять печінку, овес, індичку, горіхи, банани, картоплю, авокадо і бобові.
Суглоби потребують вітамін К, який допомагає в засвоєнні кістковою тканиною кальцію, що сприяє правильному формуванню кісток. Відомо, що збільшення мінеральної щільності кісткової маси знижує ризик отримання переломів і травм. Відмінними джерелами даної речовини є: червона капуста, авокадо, кріп і солоні огірки, ківі і сочевиця, квасоля, огірки, цибуля-порей, селеру, горох і сливи.
Крім вітамінів для суглобів, які згадувалося вище, слід вживати достатню кількість магнію та інших антиоксидантів, які також мають важливе значення для підтримки загального здоров’я суглобової тканини.
https://medpage.com.ua/porady/84-yaki-vitamini-neobkhidni-dlya-suglobiv