3 лютого: це цікаво знати.

3 Лютого 2018 07:35

Перший Конгрес Українських Націоналістів, 03.02.1929

 

Цей день в історії:

1690 році в англійській колонії Массачусетс вперше в Америці увійшли в обіг паперові гроші. Їх використовували для оплати солдат-найманців у війні з Квебеком.

1815-й — у Швейцарії засновано першу в світі фабрику з виробництва твердого сиру.

1830 року ООНнським протоколом, підписаним Росією, Великою Британією і Францією, Греція оголошувалась незалежною конституційною монархією. Нова держава мала площу 47.5 тисяч м2 з населенням 600 тисяч чоловік.

1863 рік – у місцевій газеті містечка Вірджинія (штат Невада) опубліковано гумористичне оповідання 27-літнього журналіста Семюеля Ленгхорна Клеменса, підписане псевдонімом Марк Твен. Через два роки це ім’я, вперше використане цього дня, стало відомим у США, а згодом – і в усьому світі.

1929 рік – завершився у Відні завершив роботу Перший Конгрес представників націоналістичних організацій, на якому було проголошено створення Організації Українських Націоналістів на чолі з полковником Євгеном Коновальцем і озвучені загальні світоглядні засади, політичне бачення поточної ситуації та форми діяльності.

1957-го запустили “Супутника-2”, який доправив до космосу першу живу істоту земного походження — собаку на прізвисько Лайка.

1986 рік –  Папа римський Іван Павло ІІ зустрівся в Калькутті з матір’ю Терезою.

Народилися:

У 1809-му — Фелікс Мендельсон (Бартольді), німецький композитор (“Італійська симфонія”, “Шотландська симфонія”, “Фінгалова печера”), диригент, автор весільного маршу, піаніст, засновник першої німецької консерваторії (Лейпціг, 1843 рік).

1820 року — Елізабет Блеквел, перша в світі жінка-лікар.

1847 рік — Александер Ґрем Белл, винахідник телефону. За освітою Александер Белл не був ні інженером-електриком, ні фізиком. Він почав працювати помічником вчителя музики і ораторського мистецтва.Пізніше він став працювати з людьми, страждаючими дефектами мови, що втратили слух. Прагнення допомогти цим людям і любов до дівчини, що оглухнула після важкої хвороби, спонукали його сконструювати прилади, за допомогою яких він міг демонструвати глухим артикуляцію звуків мови. Він відкрив в Бостоні навчальний заклад по підготовці викладачів для глухих. Белл вивчив акустику, фізику людської мови. Він почав ставити досліди з апаратом, в якому мембрана передавала коливання звуків на голку. Так він наближався до ідеї телефону.

1864 рік – Володимир Самійленко, український письменник, перекладач. Автор збірок ліричних, патріотичних і сатиричних віршів “З поезій В. Самійленка”, “Україні”; перекладав твори Гомера, Д. Байрона, А. Данте, П. Бомарше, П. Беранже, А. Франса.

У 1872 році народився Іван Фомін, архітектор, один із засновників неокласицизму, автор будинку Кабінету Міністрів у Києві.