25 лютого: це цікаво знати

25 Лютого 2018 08:39

Цей день в історії:

У 1573 році  Іван Федоров заснував друкарню у Львові. Рівно через рік  у Львові Іван Федоров закінчив друкувати першу відому нам книгу в Україні — “Апостол», який закінчувався спеціально написаною післямовою, де описано історію створення львівської друкарні Федорова. У цьому ж році І.Федоров видав один з найвидатніших своїх творів —”Буквар” що був першою спробою створення навчального посібника з граматики старослов’янської мови в історії української науки.

1918 рік – в Україні введено григоріанський каледар.

В 1940-му   відбулася перша телетрансляція хокейного матчу між “Нью-Йорк Рейнджерз” і “Монреаль Канадієнз”.

1956 рік  – в США, курка знесла найбільше в світі яйце — 454 г.

1957 рік – засновано Державне видавництво дитячої літератури  УРСР (тепер “Веселка”)

1999-й  — в Аргентині Віргінія Ріверо народила дівчинку в момент ДТП. Її дочка стала наймолодшою з людей, які потрапили в аварію.

2007-го  був   введений в експлуатацію київський хмарочос, “Парус”, Висота якого  сягає 136 метрів (156 м з антеною), загальна кількість поверхів складає 33, та ще один технічний.

Народилися:

1707 рік – Карло Гольдоні, італійський драматург.

1871 рік  — Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка), видатна українська поетеса (“Лісова пісня”, “В катакомбах”, “Осіння казка”). Леся Українка писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.

В 1887-му  — Лесь Курбас, український актор, режисер, реформатор українського театру. Лесь Курбас був засновником спочатку політичного, а потім і філософського) театру в Україні. У виставах свого філософського театру “Березіль” (Харків) Курбас малює всесвіт, де головним стає особлива довіра до життя людини у всіх його суперечностях.

1905 рік – Павло Вірський, український хореограф, організатор Національного ансамблю танцю України.

1943 року народився   Джордж Гаррісон, англійський рок-музикант, співак, композитор. Виступав у гурті The Beatles.