Мінінфраструктури оприлюднило план будівництва повітряної гавані під Білою Церквою
До 2020 року в Україні планують ввести в експлуатацію новий міжнародний аеропорт – “Біла Церква”. Повітряна гавань повинна з’явитися на базі аеродрому під Білою Церквою.
Згідно з проектом Мінінфраструктури України, аеропорт обслуговуватиме як вантажні, так і пасажирські авіаперевезення. Також аеропорт “Біла Церква” повинен включати центр технічного обслуговування і ремонту повітряних судів.
Попередня вартість проекту – 52 мільйонів євро.
“Можливі джерела фінансування – з міського, обласного, державного бюджетів, приватні інвестори, пільгове кредитування і/або гранти від міжнародних фінансових організацій”, – відзначили в Мінінфраструктури.
В цілому влада планує збільшити оборот внутрішніх перевезень. Відзначається, що ринок повітряних перевезень з 2013 по 2014 роки переживав застій, темпи пасажирообороту неухильно падали – з 8,4 млн в 2012-му до 6,8 млн. Однак у 2017 році настав перелом – пасажиропотік збільшився на 17,6% або 930 тис. пасажирів.
Планується в рамках проекту провести такі роботи:
- реконструкція аеродрому;
- будівництво перону, мультимодального вантажно-логістичного комплексу та пасажирського терміналу;
- спорудження спеціальних будівель і споруд для ведення аеропортової діяльності;
- установка радіотехнічного обладнання, засобів посадки та світлосигнальної системи.
Зокрема, планують створити систему водовідведення, очисних споруд, звести огорожу і встановити сигналізацію. Також передбачається купівля техніки і обладнання для утримання злітно-посадкової смуги. Планують побудувати ангари для центру техобслуговування.
Нагадаємо, на збільшення внутрішнього пасажиропотоку також налаштований і аеропорт “Харків”. Гендиректор аеропорту Володимир Васильченко розраховує на відновлення польотів за деякими напрямками.