Вчені розповіли, як пити, щоб не стати алкоголіком

22 Лютого 2018 13:30

Алкоголізм – це захворювання, до якого людина приходить під впливом ряду факторів. Але чомусь не дивлячись на однакові умови життя, стреси, завантаженість на роботі одні люди не спиваються, а інші стають алкоголіками. Наркологи відзначають, що у алкоголізму, як і у будь-якої хвороби, існує група ризику і чинники, що призводять до захворювання.

Медичні дослідження говорять про те, що у понад 60% алкоголіків-батьків діти також прив’язуються до спиртних напоїв. Однак в той же час жодним дослідженням на 100% не доведено, що алкогольну залежність формує виключно спадковість. Так, від батьків до дитини передається не «ген алкоголізму», а ряд факторів.

Це особливості будови мозку, група крові, психологічні та емоційні особливості, які сприяють розвитку алкоголізму. Найважливіший фактор – середовище в сім’ї, де виховується дитина і батьки постійно вживають алкоголь. Більше ризикують стати алкоголіками ті діти, чиї мати або батько зловживають алкоголем. А, чим менше ступінь споріднення у алкоголіка і його родича (наприклад – п’є брат, дідусь, тітка і т.д.), тим нижче ризик успадкування схильності до алкогольних напоїв.

Стреси, депресії і шкідливі звички. Під шкідливими звичками мається на увазі не тільки куріння, але і пасивний спосіб життя, коли перегляд телевізора «під пиво» переважає над заняттями спортом або активним відпочинком без алкоголю. Але, як підкреслюють наркологи, саме куріння значно підвищує ризик пристрасті до спиртного. Так, 90% алкоголіків також завзяті курці. Якщо людина ще не став алкоголіком, але вживає спиртне кожен день і до того ж курить, то він ризикує ще більше прив’язатися до алкоголю. Оскільки при кожній новій дозі нікотину мозком виробляється імпульс-команда прийняти ще і алкоголь.

Також сприяє пристрасті до алкоголю депресивні стани, особливо конфлікти в сім’ях. Причому чоловіки частіше намагаються заглушити депресію алкоголем, ніж жінки і таким чином більш схильні до алкоголізму. Однак жінки більш схильні до розвитку депресій в таких випадках. Бажання зняти невроз, знизити вплив стресу і т.д. алкоголем у людей зі слабкою силою волі, особливостями психіки і т.д. може закінчитися алкоголізмом.

До зловживання спиртним може привести стан неврозу як через розвинений комплекс неповноцінності, так і через гіпервідповідальність і перфекціонізм. Часто комплекс неповноцінності розвивається у дітей і підлітків, позбавлених батьківської уваги, любові і розуміння. І навпаки, успішні люди, які звикли в усьому бути першими зриваються через накопичену втому або не виправдання чергових надій родичів, коханих і т.д.

Алкоголь – легкий спосіб забути образи, розслабитися, але підступний і веде до алкоголізму. Стреси, неблагополучний клімат і розбіжності в сім’ї і т.д. допоможуть подолати психологи, підтримка друзів, повноцінний відпочинок і активності – спорт, йога, танці, плавання і т.д. Якщо ж людина вже втягнулася і не може сама «зістрибнути» з алкоголю, то без сторонньої допомоги їй не обійтися.

Тому важливо не сподіватися на «саме пройде», алкоголізм виліковний тільки при дотриманні ряду факторів і під наглядом фахівця. Якщо ваш чоловік або дружина, брат, друг, дочка і т.д. стали зловживати алкоголем, то не лайте їх, а звертайтеся за допомогою без зволікання: сучасні методи лікування алкоголізму дозволяють допомогти алкоголіку і без його відома.

https://zik.ua/news/2018/02/20/vcheni_rozpovily_yak_pyty_shchob_ne_staty_alkogolikom_1269541