11 березня: це цікаво знати

11 Березня 2018 07:45

Цей день в історії:

У 843 році вперше проведено “Торжество Православ’я” (відновлення іконошанування у Візантийській імперії). В першу неділю Великого посту Православна Церква святкує Торжество Православ’я, яке присвячене спогадам подій, що відбулися в VIII-IX столітті у Візантії й пов’язані з остаточним впорядкуванням догматів Православної Віри. Для цього був скликаний VII Вселенський собор, який засудив єресі іконоборства та встановив православне іконошанування.

1302 рік —якщо вірити Шекспіру, то саме в цей день одружились Ромео і Джульєтта.

У 1702-му вийшла у світ англійська газета “Дейлі курант”, перша щоденна газета у світі.

1931 року — в СРСР уведено комплекс ГПО (“Готовий до праці й оборони”).

І в цей же день в СРСР заборонили продаж і ввезення Біблії.

У 1969 році компанія Levi Strauss почала продаж нової моделі джинсів “кльош”.

Народилися:

У 1811-му — Урбен Левер’є, французький астроном. Урбен обчислив орбіту й положення невідомої планети Сонячної системи, названої потім Нептуном (у 1846 році за його вказівками цю планету виявив німецький астроном Галлі).

В 1816-му – Олександр Афанасьєв-Чужбинський, український та російський письменник, етнограф, фольклорист, історик, мовознавець.

1863 року народився Володимир Липський, український учений, ботанік.  У 1922-1928 роках  – президент Академії наук України;
Липський був ініціатором створення Ботанічного саду УАН у Києві, розробив план саду і почав його практичне створення в дворі президії Академії наук по вулиці Володимирській. Нинішній Ботанічний сад Академії наук було розбито в 1935 році в районі Звіринець, коли його ініціатор уже працював в Одесі.

1890 рік — Ванневар Буш, американський інженер, учений і організатор, творець гіпертексту (тексту, який містить указівники на інші документи), перших диференціальних аналізаторів тощо.

В 1906-му народився Зіно Давідофф (Зіновій Давидов), швейцарський підприємець уродженець Києва, засновник всесвітньо відомої тютюнової компанії Davidoff. Його родина виїхала з Києва, коли Зіновію було п’ять років. Там, у Женеві, батько відкрив невелику тютюнову крамницю. Як пишуть, серед її перших покупців був Володимир Ленін. Зіно після кількох років, проведених у Південній Америці та на Кубі, відкрив виробництво сигар, створивши в результаті знамениту фірму, що стала європейським центром з продажу гаванських сигар. Зіно приписують створення першого настільного хумідора – спеціального дерев’яного контейнера для зберігання сигар. Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/11-bereznya-v-istoriyi.html