14 березня: це цікаво знати

14 Березня 2018 07:37

День українського добровольця. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Міжнародний  день числа “Пі”. Це свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом з датою складає перші шість знаків числа π (3.14159). Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

Цей день в історії:

1850 рік – Оноре де Бальзак одружився з графинею Евеліною Ганською. Шлюб відбувся за 5 місяців до смерті письменника.

1914 року льотчик Петро Нестеров здійснив перший авіапереліт з Києва в Одесу.

1917 — У Києві розпочався З’їзд кооператорів Київщини (тривав 2 дні). Резолюцією з’їзду було проголошено курс на автономію України та організацію у селах сільських комітетів для забезпечення реалізації політики УЦР на місцях.

1923 — Рада Послів держав Антанти прийняла остаточне рішення про приєднання Східної Галичини і Західної Волині до Польщі.

1939 рік – Угорщина напала на Карпатську Україну

1990 рік — у Стрию,  Львівської області вперше у радянський час підняли український національний синьо-жовтий прапор над адміністративною будівлею — міськвиконкомом.

 

Народилися:

1821 року – Петро Селецький, український композитор, мемуарист.

1872 року – Олекса Новаківський, український живописець і педагог.

1879 року — Альберт Енштейн, видатний німецький і американський фізик-теоретик. Енштейн створив спеціальну і загальну теорії відносності; відкрив закон взаємозв’язку маси і енергії. Автор основоположних праць з квантової теорії: ввів поняття фотона, встановив закони фотоефекту, основний закон фотохімії (закон Ейнштейна), передбачив вимушене випромінювання. Розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклавши основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна. З 1933 року працював над проблемами космології і єдиної теорії поля.

У 1891-му народився Амвросій Бучма, видатний український актор театру і кіно, режисер і педагог.

1937 року – Володимр Савельєв, український режисер та актор.