Чому зняття санкцій з Росії – це “мильна бульбашка” від МОК

2 Березня 2018 10:00

Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення відновити в правах Олімпійський комітет Росії (ОКР)

Але основні факти говорять про те, що зняття санкцій з Олімпійського комітету Росії не принесе росіянам справжньої радості.

Що трапилось. Екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков звинуватив ряд російських спортсменів у вживанні заборонених речовин. Зокрема, він розповів про розроблений ним допінговомий коктейль на основі алкоголю, який приймали спортсмени, а також про маніпуляції з допінг-пробами під час зимових Олімпійських ігор-2014 у Сочі.

Ці дані спонукали Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) ініціювати розслідування, за підсумками якого незалежний експерт Річард Макларен представив дві частини доповіді. У них він звинуватив Росію у створенні системи підтримки допінгу та махінаціях з ним під час великих турнірів у період з 2011 по 2015 рік, у тому числі у Сочі-2014.

Ще 5-го грудня 2017 року було прийнято рішення про те, що на Олімпіаді-2018 не буде збірної Росії, а поїдуть “Олімпійські атлети з Росії”, яких обирав сам МОК. І комітет не розчарував, позбавивши Росію її найкращих атлетів, які могли принести країні медалі найвищого гатунку.

Насамперед йде мова про шорт-трекіста Віктора Ана та біатлоністів Євгена Устюгова та Антона Шипуліна, а також лижника Олександра Легкова.

Удар в спину. Насправді Міжнародний олімпійський комітет прийняв надзвичайно зважене і продумане рішення, відновивши Олімпійський комітет Росії після закриття Олімпіади в Пхьончхані. Протягом усіх престижних змагань атлети з Росії були “безликими”, не мали права використовувати свою національну символіку і співати гімн. Великі сподівання, які покладали росяіни на церемонію закриття також безнадійно розвіялись, адже МОК зняв санкції лише на третій день після Олімпіади.

Так, зараз Росія при підготовці до наступних Ігор в Токіо може гордо розвішувати “триколори” і співати гімн, але потрібно розуміти, що протягом цього часу роль Олімпійського комітету Росії носить лише формальний характер. Основний ганебний удар росіянам був завданий якраз під час змагань в Південній Кореї, коли “любителі допінгу” були під прицілом усього світу.

Чого чекати далі. Наші північні сусіди не лише заслужено понесли ярмо ганьби на Олімпіаді, але й заплатили вагомий фінансовий штраф у розмірі $15 млн, чим дещо пом’якшили злісні настрої МОК.

Але нові скандали вже під час Олімпіади з Крушельницьким і Сергєєвою зайвий раз довели, що допінгова система на Росії існує й надалі. Крім того, цілком імовірно, що перед наступною Олімпіадою з’являться чергові свідчення Родченкова, нова доповідь Макларена і свіжі розслідування. Так що від нових санкцій Росія не застрахована.

Головного болю росіянам додає ВАДА, яка жодних санкцій з країни не зняла, і ця організація навіть не намагається зробити бодай крок на зустріч Путіну і Ко. Навіть навпаки, від ВАДА слід очікувати додаткової пильної уваги в бік Росії, а кожен необачний їхній крок буде спричиняти лише додаткові санкції.

Не потрібно забувати, що Росія не зможе проводити нові міжнародні змагання. З 1 квітня 2018 року і до тих пір, поки РУСАДА не буде відновлена ​​в правах, ніякі нові заявки Росії на проведення міжнародних змагань, подані в міжнародні федерації, які підписали кодекс ВАДА, навіть не будуть розглядатися.

З тими турнірами, контракти на які вже підписані, нічого не трапиться, а ось після закінчення терміну їх дії у Росії не буде жодних чемпіонатів світу та Європи, ніяких етапів авто- і мотогонок, включаючи Формулу-1, жодних етапів Кубків світу з будь-якого виду спорту, шахових Олімпіад, Універсіад і Всесвітніх військових ігор. При цьому змагання, які проводяться організаціями, що не підписували кодекс ВАДА (наприклад УЄФА, баскетбольна Євроліга або будь-яка з франшиз ММА), під заборону не потраплять.

Важливо, що під удар потрапляють суто російські змагання, які кожен новий сезон отримують від міжнародних федерацій “статус відповідності” високим стандартам проведення заходів. Тож всього через місяць російський спорт зіткнеться з новою проблемою, яка може залишити “кривавий слід” на довгі десятиліття.

https://sector.depo.ua/ukr/drugie_vidy/chomu-znyattya-sankciy-z-rosiyi-ce-milna-bulbashka-vid-mok-20180228735238