КОЛИ В УКРАЇНІ БУДЕ 300 ПЕРЕСІЧНИХ (ДОТОРКАННИХ) ДЕПУТАТІВ ВР або з нагоди 10-річчя рішення КС, яке не виконує влада.

20 Березня 2018 16:14

 От провели дискусію з моїми колегами політологами і юристами Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка про потребу виконання щонайменше 2 вимог українського народу у відповідності з голосуваннями на Всеукраїнському референдумі 2000 року.Історія питання.
16 квітня 2000 відбувся Всеукраїнський референдум із 4 питань. 1 і 4 питання варто виокремити. Отож,питання створення двохпалатного парламенту передбачало внесення відповідних змін до Конституції та законодавства, а розширення повноважень Президента у частині розпуску ВР передбачало доповнення до двох статей Конституції (90 та 106).

Натомість, 2 і 3 питання було сформульовані однозначно:
– “Чи згодні Ви з необхідністю обиеження депутатської недоторканності народних депутатів України і вилученням у зв”язку з цим частини третьої статті 80 Конституції України: “Народні депутати України не можуть бути без згоди ВР притягнуті до кримінальної відповідальності чи заарештовані”? і було підтримане “ЗА” – 90.2%;
– Чи згодні Ви зіз зменшенням загальної кількості народних депутатів України з 450 до 300 і пов”язаною з цим заміною у частині першій статті 76 Конституції України слів “чотириста п”ятдесят” на слово “триста”, а також внесенням відповідних змін до виборчого законодавства? і було підтримане “ЗА” – 91.1%

З огляду на відмову ВР реагувати на ці рішення Референдуму, КС за зверненням 60 народних депутатів 5 жовтня 2005 року визначив, що “результати народного волевиявлення у визначених Конституцією та законами України формах безпосередньої демократії є обов”язковими”.

А за зверненям Президента КС 16 квітня 2008 року виписав своє рішення більш категорично:
“рішення всеукраїнського референдуму щодо прийняття законів є остаточним і не потребує будь-якого затвердження, в тому числі ВР України”.

Незабаром минає 10 років з дня ухвалення рішення КС, а його НІХТО НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ ВИКОНУВАТИ.

У мене запитання до Президента, ВР і КС та юридичної спільноти:
КОЛИ В УКРАЇНІ НАРЕШТІ ЗАЛИШИТЬСЯ 300 ПЕРЕСІЧНИХ (ДОТОРКАННИХ) ДЕПУТАТІВ, як цього вимагав український народ і КС як єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні?!

Микола Томенко