Рубан вже 14 років пов’язаний із Росією – СБУ

11 Березня 2018 10:15

СБУ показала слайди про Рубана, де йдеться про його проросійську діяльність, починаючи з 2004 року

Керівник «Офіцерського корпусу» Володимир Рубан ще з 2004 року був пов’язаний із Росією і отримував кошти, пов’язані із урядовими колами в Москві. Такі дані опублікувала Служби безпеки України у себе на сторінці у Facebook.

Відомості про Рубана були зібрані з відкритих джерел.

Зокрема, відповідно до зібраних СБУ даних, Рубан починаючи з 2004 року заснував в Україні ряд поліграфічних видавництв, в яких видавав антиукраїнську пропагандистську літературу. Серед них – видавництво «Київська Русь», яке 2011 року видало книгу «Русь неруська» за сприяння російського президентського фонду імені Бориса Єльцина. Те ж видавництво того ж року видало книгу про українську мову, в якій стверджувалося вона була «створена штучно».

Рубан особисто під час спілкування на одному з російських форумів підтвердив зв’язок та фінансування заснованих ним видавничих структур з московської влади та російських фондів.

Posted by The Security Service of Ukraine on Saturday, 10 March 2018

З початку 2013 року Рубан став учасником проросійського руху Віктора Медведчука «Український вибір» і виступав проти євроінтеграції України.

Нагадаємо, згідно з текстом підозри, опублікованого ЗМІ, Рубану закидають підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю. Серед цілей, званих у документі, вказані підготовка замаху на президента України, а також на перших осіб держави.

Раніше ЗМІ заявили, що Рубану повідомили про підозру. Підозру оголошено за ч.1 ст. 263 КК «Незаконне поводження зі зброєю», та ч.1 ст.14 »Готування до злочину»,  ч.3 ст.258 »Терористичний акт».

Як повідомлялося, 8 березня правоохоронці затримали Рубана під час його спроби потрапити в Україну з так званої «ДНР».

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгія Туки, Рубан перевозив арсенал зброї у меблях.

У свою чергу Рубан назвав людину, яка «спланувала спецоперацію проти нього».

Президент доручив голові СБУ взяти справу Рубана під особистий контроль

Відзначимо, рік тому, 27 лютого 2017 року, Рубана при перетині лінії розмежування вже затримували співробітники СБУ.

Голова СБУ Грицак заявив, що Службі безпеки вдалося запобігти масштабним терактам, які повинні були бути здійснені найближчим часом у Києві та інших містах. За словами Грицака, Рубан разом з ватажками «ДНР» готував теракти в центрі Києва, зловмисники планували обстріляти з мінометів будинки.

Також в СБУ запевняють, що Рубан намагався організувати «Українську федерацію».

https://glavcom.ua/country/criminal/ruban-vzhe-14-rokiv-povyazaniy-iz-rosijeyu-sbu-479835.html