Що ж необхідно для реєстрації місця проживання?

31 Березня 2018 14:00

На даний час дуже багато плутанини з документами, які все ж таки необхідні для реєстрації місця проживання. Насправді Постанова КМУ № 207 від 02.03.2016 року досить чітко регулює процедуру реєстрації.

Але розуміючи, що у самій Постанові та Правилах реєстрації дуже багато інформації для посадових осіб відділів реєстрації, яка може заплутати пересічного громадянина хочу пояснити, які документи необхідні у різних випадках реєстрації місця проживання.

Щоб не займатись переписом правил зупинимось на основних документах вказаних у пункті 18 Правил реєстрації.

Документ, що підтверджує право на проживання в житлі, — ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї.

Розберемо на прикладах конкретні документи у конкретних випадках.

  1. У разі коли реєструється власник питання відсутні. Документ про право на власність.
  2. Якщо реєструється третя особа має бути згода власника/співвласників на реєстрацію. Згода може бути надана або у приміщенні ЦНАПу на заяві або нотаріально завірена.
  3. Якщо у документі про право на власність є поділ на частини 1/2, 22/100, в таких випадках при реєстрації третьої особи необхідна згода усіх співвласників по цілому майну, щоб у сумі була 1/1 або 100/100.
  4. Реєстрація до гуртожитків проводиться на підставі ордеру на поселення.
  5. Рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання.
  6. Якщо реєструє уповноважений представник по довіреності мають бути повноваження на реєстрацію місця проживання конкретної особи або будь-яких осіб.
  7. Якщо у довіреності прописано укладання договорів оренди – договір оренди обов’язково додається до документів.
  8. У разі реєстрації особи в неприватизовану квартиру згоду надають усі зареєстровані особи. За неповнолітніх дітей згоду дають батьки.
  9. Якщо майно знаходиться в іпотеці, реєстрація третіх осіб можлива тільки за згодою іпотеко держателя.
  10. У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання до органу реєстрації за попереднім місце проживання направляється повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання.

Перелік документів та копій для реєстрації місця проживання:         

 Обов’язково подаються документи про зміну прізвища, імені, по батькові будь якого з учасників надання адміністративної послуги.

Обов’язкова наявність у військових квитках або посвідченнях про приписку відміток про взяття або зняття з військового обліку у відповідних військових комісаріатах.

Органам реєстрації забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

Тетяна Синиця