Низка європейських країн та США не визнають «виборів» в анексованому Криму.
Зокрема, про невизнання виборів заявило Міністерство закордонних справ Норвегії.
Норвегія не визнає російських президентських виборів в Криму. Норвегія продовжуватиме підтримувати політику ЄС із невизнання (анексії Криму, — ред.)”, — йдеться у повідомленні.
Norway does not recognise the Russian presidential election in Crimea. Norway will continue to support the EU’s non-recognition policy. #CrimeaIsUkraine
— Norway MFA (@NorwayMFA) March 18, 2018
Представник МЗС Німеччини Райнар Бреуль заявив, що німецький уряд не збирається визнавати результати голосування 18 березня на виборах президента РФ в анексованому Криму. Повідомляє «Укрінформ».
«Наша позиція чітка, а саме: була незаконна анексія Криму. На наш погляд, Крим не є адміністративною частиною Росії і, відповідно, там не можуть проводитися вибори російського президента», — заявив дипломат.
Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер заявив, що Естонія не визнає результатів виборів президента Російської Федерації в анексованому Криму. Про це йдеться у заяві з приводу наближення річниці анексії Криму, розміщеній на сайті естонського МЗС.
«Естонія засуджує проведення Російською Федерацією виборів у Криму і в Севастополі й не визнає результати цих виборів», — йдеться в заяві.
Франція теж не визнає підсумків голосування на виборах президента Росії в Криму, Про це йдеться у комюніке МЗС Франції, передає «Інтерфакс-Україна».
«Франція не визнає організацію голосування на виборах президента Росії в Криму сьогодні. Насильницька зміна кордонів суперечить міжнародному законодавству, зокрема і зобов’язанням, взятим на себе Російською Федерацією», — йдеться у документі.
У Болгарії протестують проти незаконних виборів у Криму.
У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. Росія також заявила, що проведе вибори в анексованому Криму.
14 березня Путін прибув до анексованого Криму та відвідав будівельний майданчик так званого «Кримського моста», спорудження якого розпочалося в лютому 2016 року.
Президент України Петро Порошенко вважає, що візит президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму — це провокація.