Україні виділять 600 мільйонів долларів на оборону

23 Березня 2018 10:16

Україна отримає 420 мільйонів по лінії Держдепу і 200 – від Пентагона

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на посольство України в США.

Палата представників Конгресу США схвалила Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2018 рік.

Схвалений закон збільшує видатки на підтримку України. Згідно із законом Пентагону виділяється 200 млн. дол. для надання військово-технічної допомоги Україні, що на 50 млн. дол. більше за асигнування 2017 року. Дані кошти спрямовуватимуться на фінансування конкретних проектів американської підтримки Збройним Силам України, зокрема, таких, як підготовка військовослужбовців, надання військової техніки та спорядження, летальної зброї оборонного характеру, іншого оснащення і послуг військового призначення, логістичне забезпечення. Перелік видів допомоги включає також розвідувальну підтримку збройних та безпекових сил нашої держави.

Кошторис допомоги Україні по лінії Державного департаменту США та причетних агентств визначено у сумі 420,700 млн. дол., що на 10 млн. дол. перевищує відповідні видатки минулого року. Збільшене фінансування спрямоване на посилення безпекової підтримки України за програмою “Міжнародне військове фінансування”.

Нагадаємо, 1 березня Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму $47 млн

23 грудня 2017 року президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає летальну оборонну зброю зі Сполучених Штатів Америки. США планують поставити до України 35 пускових установок ПТРК Javelin та 210 ракет до них.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Україна отримає протитанкові комплекси Javelin від США безкоштовно.

1 лютого Полторак провів особисту зустріч з главою американського оборонного відомства Джеймсом Меттісом.

7 лютого Полторак заявив, що Україна цього року отримає від США обіцяні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

https://www.depo.ua/ukr/politics/nizhnya-palata-kongresu-ssha-uhvalila-zakon-za-yakim-ukrayini-vidilyat-bilshe-groshey-na-oboronu-20180322747060