Унікальну карту «Українська Центральна Рада» презентують у Києві

5 Березня 2018 15:15

ТОВ «Українська Картографічна Група» започаткувала серію видань, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років. Перше серед них – карта «Українська Центральна Рада», що висвітлює час від початку революції в березні 1917 р. до Гетьманського перевороту у квітні 1918 р.

Видання містить основну та вісім додаткових карт, численні оригінальні ілюстрації (серед них перші українські гроші і марки) та багату текстову інформацію. Завдяки долученню до проекту провідних науковців з даної проблематики, Інституту історії України НАН України видання відповідає найновішим здобуткам історичної науки.

На карті показано території Української Народної Республіки та землі, на які вона претендувала, висвітлено основні події українського національного руху, включно з Далеким Сходом, зображено задекларований адміністративно-територіальний поділ України на землі. Подано карту Києва з розміщенням перших українських державних установ 1917-1918 рр. На лицевій стороні вміщено також карти, що відображають передумови створення УНР: «Українські землі у складі двох імперій» та «Українські землі у роки Першої світової війни». На звороті подано хронологію подій і розкрито такі теми як «Політичні сили», «Національний конгрес», «Третій універсал», «Четвертий універсал», «Персоналії», «Культура та освіта», «Створення армії», «Перша російсько (більшовицько) – українська війна» та «Міжнародні відносини». Три останні доповнені картами. Тут також вміщено оригінальну рукописну карту УНР 1918 р.

Наступною в серії планується видання карти «Українська Держава (Гетьманат)».

Презентація та обговорення видання відбудеться 6 березня 2018 року в Музеї Української революції 1917-1921 рр., за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 57. Початок – о 16.00. 

http://prostir.museum/ua/post/40430