Лікарі назвали 5 звичок, які є вбивчими для клітин мозку

17 Квітня 2018 14:03

Японські вчені розповіли про те, які звички сучасних людей наносять клітинам мозку непоправної шкоди.

У складений фахівцями рейтинг найгірших для мозку звичок увійшли такі, які порушують роботу групи нейронів, що забезпечують якість когнітивних функцій, повідомила електронна газета ZIV.ru. У цей перелік увійшли:

Недостатнє вживання води. Мозок людини на три чверті складається з води, зневоднення для нього – катування. Якщо в умовах нестачі води організм визнає, що мозок потребує рідини (наприклад, в ситуації похмілля), і направить до нього весь резервний запас, може статися напад.

Вживання наркотичних речовин. Дані речовини порушують нормальне функціонування клітин мозку. У критичних випадках такий зсув від норми може виявитися настільки сильним, що клітини просто відмовлять.

Куріння сигарет. За словами вчених, у курців клітини мозку піддаються сильним атакам з боку білих кров’яних клітин. Якщо клітини слабкі, вони під цим натиском руйнуються.

Недолік сну. Фахівці заявили, що до пошкодження нейронів призводить хронічний недосип, тобто систематичний сон тривалістю менше 7 годин.

Стреси. Емоційні перевантаження дуже небезпечні для цілісності мозкових клітин. Стреси провокують розвиток нервово-психічних розладів, при яких руйнівні процеси зачіпають цілі ділянки мозку.

https://ukrhealth.net/likari-nazvali-5-zvichok-yaki-ye-vbivchimi-dlya-klitin-mozku56737/