Обвал на російських біржах і втрата мільярдів – нові санкції США у дії

10 Квітня 2018 10:16

Санкції США щодо російських бізнесменів і російських компаній були запроваджені у п’ятницю, 6 квітня. За цей час російські олігархи і компанії, внесені до нового санкційного списку, втратили мільярди доларів.

Під персональні санкції потрапили семеро російських бізнесменів, держменеджери, чиновники, а також ряд компаній.

“Це досить нове явище”, – охарактеризував санкції у понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. І додав, що уряд вживає всі необхідні заходи для мінімізації наслідків. За його словами, ситуація “досить кричуща з точки зору незаконності, з точки зору нехтування всього і вся”.

Наслідки вже вимірюються мільярдними втратами.

У рейтингу американського журналу Forbes, який підраховує статки найбагатших людей планети, значиться, що російські мільярдери зараз – серед лідерів антирейтингу за обсягами втрачених коштів.

Тільки за половину понеділка учасники нового списку втратили майже 3 млрд доларів своїх сукупних статків, випливає з рейтингу. Якщо враховувати всіх олігархів, у тому числі тих хто не потрапив під санкції, то втрати 54 бізнесменів склали приблизно 14 млрд доларів.

На Московській біржі – обвал, на Лондонській – майже всі російські компанії падають в ціні.

Індекс Московської біржі знизився станом на 14:36 ​​Майже на 7%, РТС – на 9,57%. На московському майданчику знижуються у ціні акції “Сбербанку”, “Газпрому”, “Лукойлу”, “Алроси”, “Роснафти”, “Норильського нікелю”. Після 15:00 падіння звичайних акцій “Сбербанку” перевищувало 20%.

На біржі в Лондоні знижуються у ціні папери майже всіх російських компаній, в тому числі “Лукойлу”, “Новатека”, Новолипецького металургійного комбінату (НЛМК), “Фосагро”, “Полюса Золота”, “Роснафти”, “Сургутнафтогазу”.

Рубль у понеділок впав у ціні і по відношенню до долара, і по відношенню до євро. Долар вперше з 16 листопада минулого року коштує дорожче 60 рублів. Євро подорожчав більш ніж на 2 рубля і в якийсь момент коштував дорожче 74 рублів – вперше з 4 серпня 2016 року.

Таким чином інвестори намагаються мінімізувати свої ризики, вважають аналітики.

Інвестори і партнери компаній з нового списку санкцій зобов’язані до 5 червня розірвати всі контракти з 12 компаніями, контрольованими російськими бізнесменами Олегом Дерипаскою, Віктором Вексельбергом, Ігорем Ротенбергом і Кирилом Шамаловим.

Це стосується не тільки громадян і компаній з США, але і партнерів та інвесторів з третіх країн. А інакше вони також ризикують опинитися в американських санкційних списках.

Інвестори також повинні до 7 травня припинити операції з борговими паперами та акціями En+ (Група компаній, яка контролює активи Олега Дерипаски в галузях енергетики, кольорової металургії та гірничорудної промисловості, а також логістики та стратегічно пов’язаних з ними сферах. – Ред.), ГАЗу та “Русала”.

Повний текст: https://www.bbc.com/ukrainian/features-43705421