У неділю в Барселоні сотні тисяч вийшли на мітинг проти ув’язнення каталонських лідерів

16 Квітня 2018 15:20

Як повідомляє АFP,  учасники акції протесту пройшлися центральною вулицею з прапорами Каталонії, скандуючи “Свободу політв’язням”.

Демонстрацію організували асоціація Omnium Cultural і Національні збори Каталонії (АНК), лідери яких – серед 9 заарештованих каталонських лідерів. Акцію також підтримали каталонські відділення двох найбільших профспілок Іспанії – CCOO і UGT (Comisiones Obreras та Unión General de Trabajadores).

Марш відбувся через 10 днів після рішення німецького суду, який звільнив екс-главу Каталонії Карлеса Пучдемона під заставу. Багато учасників акції скандували “Пучдемон – президент!”.

 Нагадаємо, екс-главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона затримали 25 березня на території Німеччини недалеко від кордону з Данією на підставі європейського ордера на арешт.

В Іспанії Пучдемону пред’явлено звинувачення в організації повстання і розтраті держкоштів, за першим звинуваченням йому загрожує до 30 років тюремного ув’язнення.

6 квітня Пучдемон вийшов на свободу з в’язниці в німецькому Ноймюнстері після того, як за нього внесли 75 тисяч євро застави.

Суд також виключив можливість видачі Пучдемона Іспанії за звинуваченням у заколоті. Суд вважає, що екстрадиція може відбутися лише за звинуваченням у розтраті державних коштів.

Учасники маршу наголошують, що протестують мирно, вулкан 24 демонструючи свою солідарність з ув’язненими каталонськими лідерами.

За даними муніципальної поліції, участь в марші взяли понад 300 тис. осіб. Разом з тим організатори заявляють про участь в марші не менше 750 тис. осіб.

https://www.pravda.com.ua/news/2018/04/15/7177758/