Україна готова передати 23 росіянина в обмін на українських заручників

4 Квітня 2018 10:15

На цей момент в українських в’язницях відбувають покарання 23 громадян Російської Федерації за тяжкі злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України. Київ готовий їх передати в обмін на українських полонених. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України у підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко в ефірі телеканалу “112“.

“Дійсно, сьогодні в українських тюрьмах відбувають покарання за тяжкі злочини проти територіальної цілісності, суверенітету ті росіяни, які “нас там нет”, які були затримані власне в результаті війни через свою ту чи іншу участь у конфлікті під прикриттям так званих “ополченців”. Але, очевидно, що це куратори, а не “ополченці”. І власне, українська сторона готова передати цих засуджених, але ми так само хочемо звільнити громадян України”, – сказала вона.

“Якщо російська сторона стверджує, що “нас там нет”, то українська сторона говорить, що ні, ви тут є. І зараз 23 росіян знаходяться в українських в’язницях. Ми готові їх передати для звільнення українських заручників”, – додала Геращенко.

Зазначимо, що завтра, 4 квітня, відбудеться чергове засідання Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі, де учасники обговорять обмін полоненими.

https://ua.112.ua/polityka/ukraina-hotova-peredaty-23-rosiianyna-v-obmin-na-ukrainskykh-zaruchnykiv-herashchenko-440256.html