13 травня: це цікаво знати

13 Травня 2018 07:38

День матері

Цей день в історії:

1501 – Амеріго Веспуччі відправився в подорож на захід (під час подорожі він з’ясував, що Колумб відкрив новий континент).

1637 – Кардинал Рішельє, пам’ятаючи про своїх ворогів, наказав закруглювати всі кинджали, які використовувалися за їжею для нарізування м’яса, створивши таким чином столовий ніж.

1647 – В результаті катастрофічного землетрусу майже повністю зруйновано місто Сантьяго – майбутня столиця Чилі.

1777 – Відкриття університетської бібліотеки у Відні.

1787 – Перший корабель з каторжниками відправився з Англії до Австралії.

1846 – США формально оголосили війну Мексиці. Перемігши в ній, американці анексували північну частину Мексики – Каліфорнію, Арізону, Нью-Мексико і Техас.

1857 – З-за безглуздих чуток про те, що впадуть високі будинки, парижани в паніці залишили місто.

1865 – відкритий Новоросійський університет в Одесі (зараз Одеський національний університет імені І. І. Мечникова).

1871 – Ватикан включений до Італійського королівства, а суверенітет папи обмежено палацами Ватикану, римською лютеранською церквою і заміською папською резиденцією.

1888 – скасування рабства в Бразилії.

1918 – У США надруковані поштові марки з перевернутим зображенням літаків (які стали колекційною рідкістю).

1927 – засновано київський футбольний клуб «Динамо».

1958 – Алжирська війна: початок травневого путчу в Алжирі, що завершився падінням Четвертої республіки у Франції та приходом до влади Шарля де Голля.

1991 – Корпорація «Apple» випустила в продаж «Macintosh System 7.0».

1992 – Верховна Рада України скасувала декларацію про незалежність Криму.

2003 – Шаоліньський монастир вперше сплатив податки. Монастир отримав гроші від однієї кінематографічної компанії – за використання своєї торгової марки. Це перший дохід монастиря після того, як настоятель вирішив взятися за захист інтелектуальної власності.

Народились:

1750 – Лоренцо Маскероні, італійський вчений і поет. Абат, професор алгебри і геометрії, ректор Павійского університету, він писав глибокі наукові трактати, а також обіймав відповідальні державні посади в Цизальпінської республіці.

1849 – Панас Мирний (справжнє ім’я Панас Якович Рудченко), український письменник («Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Лимерівна», «Гуляща»).

1923 – Ісаак Йосипович Шварц, радянський композитор, автор музики до багатьох театральних спектаклів і кінофільмів («Біле сонце пустелі», «Солом’яний капелюшок», «Втеча містера Мак-Кінлі»), заслужений діяч мистецтв Росії.

1939 – Харві Кейтель, американський кіноактор, який займає в списку ста кращих акторів за всю історію кінематографа почесне 37-е місце.