Експерт розповів, чому вибори в ОТГ стали найбруднішими за останні роки

3 Травня 2018 09:00

Головна причина – це те, що вибори в об’єднані територіальні громади відбулися напередодні старту президентської кампанії.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів голова правління Комітету виборців України Олексій Кошель.

“Для партій важливо не тільки показати результат, але й перевірити свої виборчі штаби, pr-служби, інформаційні служби. Робота відбувається в режимі реальних виборів тому і йшла така брудна боротьба”, – розповів Олексій Кошель.

Він також зазначив, що ситуація може повторитися і на президентських виборах, якщо не втрутяться правоохоронці.

Якщо держава і правоохоронні органи не будуть за це карати, то це може повторитися і на президентських виборах. За останніх 3 роки ми маємо кілька десятків справ доведених до суду через порушення на виборах. Але всі вони закінчуються штрафами, адміністративною відповідальністю і жодного реального тюремного строку,
– зазначив голова правління Комітету виборців України.

Він додав, що організація зафіксувала 25 фактів підкупу виборців і що реальна картина ще в багато разів гірша.

Що таке ОТГ? Це населені пункти в рамках реформи децентралізації почали об’єднувати у 2015 році. Впродовж двох років вибори вже відбулися у понад 6 сотнях громад. Після проведення виборів 29 квітня їх кількість становитиме вже 707. Таким чином, відбувається процес децентралізації, що передбачає скасування районного поділу в країні. В кожній області буде створення від 4 до 6 повітів, які власне і складатимуться з територіальних громад.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119