Під вибори готують повернення «каруселей»: озвучено нову схему

8 Травня 2018 10:15

В Україні нова реформа реєстрації місця проживання може стати причиною того, що на виборах виборець буде голосувати кілька разів.

Згідно з новими змінами прописку хочуть зробити усною та електронною. Тобто потрібно буде прийти в орган реєстрації з паспортом і назвати свої дані: адресу проживання, номер телефону, електронну пошту. А можна зареєструватися через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Для реєстрації потрібна електронний цифровий підпис.

При цьому орган реєстрації зможе перевіряти місце реєстрації. Перевіряти будуть не законність проживання людини, а сам його факт.

Однак вже зараз є побоювання того, що нові правила прописки можуть стати причиною «каруселей», коли один виборець голосує по кілька разів.

Сама ідея реалізувати голосування не за місцем прописки, під яку підпадають понад три мільйони громадян, може перетворитися в «каруселі».

У Комітеті виборців України вважають, що якщо хтось і спробує організувати каруселі, то в масштабах країни отримає не більше, ніж пів відсотка.

При цьому глава КВУ Олексій Кошелєв називає існування прописки дискримінаційною нормою, вказуючи, що в європейських країнах не було такої практики. Виборцю в ЄС досить повідомити про адресу перебування, щоб проголосувати.

У той же час, там не вірять, що парламент здатний прийняти зміни до виборчого законодавства. Тому що політики не розуміють в чию користь це зіграє.

Крім того, декларативний принцип прописки створює і корупційні ризики на місцевих виборах, адже зареєстровані «по-швидкому» громадяни зможуть брати участь в голосуванні на тій території, де відбулася реєстрація.

 

http://vgoru.org/index.php/vlada/item/29427-pid-vibori-gotuyut-povernennya-karuselej-ozvucheno-novu-skhemu