У Києві відновили фрагмент пам’ятника «Стіна Пам’яті», залитого бетоном у 1982 році

20 Травня 2018 12:05

У Києві презентували відновлений фрагмент «Стіни Пам’яті» — скульптурного пам’ятника, який залили бетоном навесні 1982 року за вказівкою першого секретаря КП України Володимира Щербицького.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Презентація пам’ятника відбулась у рамках Третього Міжнародного фестивалю мистецтва «Kyiv Art Week», що стартував 18 травня.

Співавтор проекту Володимир Мельниченко заявив, що стіна простояла під бетоном 36 років.

«Це конструкція довжиною 213 метрів, заввишки від 4,5 до 16 метрів. Площа її 2 тис. кв. метрів. Її заливали бетоном з 21 березня до травня 1982 року, працювали у три зміни, щоб встигнути до святкування 1500-річчя Києва, аби її не побачили іноземні гості», — сказав Мельниченко .

За його словами, радянська влада вважала, що вона не відповідає соціалістичному реалізму.

Він додав, що до арматури на стіні приварили спеціальну сітку товщиною 6 мм, аби її не можна було просвітити рентгеном. Після цього між сіткою і рельєфом залили 95 тонн бетону.

За ініціативою організаторів фестивалю «Kyiv Art Week» і його коштом планують відкрити 100 кв. м. проекту — головну фігуру «Стіни Пам’яті».

Наразі, за 3 дні роботи, відкрито 3 кв. метри пам’ятника. «З величезним здивуванням і радістю ми побачили, що Стіна збереглася», — наголосив Мельниченко.

«Стіна Пам’яті» була створена творчим подружжям авангардних художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. У 2010 році Ада Рибачук померла.

Чи буде відновлений пам’ятника до кінця, залежатиме від рішення київської влади.

Технологія створення пам’ятника, вигадана його авторами, є унікальною, її назвали «об’ємний гобелен». «Стіна Пам’яті» на Байковій горі є частиною комплексу, який включає Київський крематорій, що також є унікальним проектом.

https://hromadske.ua/posts/u-kyievi-vidnovyly-frahment-pamiatnyka-stina-pamiati-zalytoho-betonom-u-1982-rotsi