Україна застерегла НАТО про розробку Росією хімічної зброї

27 Травня 2018 09:25

Під час засідання Комітету цивільного виміру та безпеки Парламентської асамблеї НАТО українська сторона передала партнерам доповідь щодо розробок Росією біологічної та хімічної зброї.

Про це повідомила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

“Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом оспи. Разом з цим інша дослідницька установа активно закуповує та проводить дослідження, що вказують на розробку нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів”, – написала Ірина Фріз у своєму Facebook.

За її словами, вбивство Олександра Литвиненка в Лондоні з застосуванням полонію та спроба вбивства Сергія Скрипаля у Солсбері – “це наочний приклад того, як РФ застосовує зброю масового знищення за кордоном”.

Відповідну доповідь також передали до штаб-квартири Альянсу.

Нагадаємо, вчора на весняній сесії Парламентської Асамблеї НАТО у Варшаві обговорили порушення Росією прав людини в Україні, Абхазії та Південній Осетії.

http://uatv.ua/ukrayina-zasteregla-nato-pro-rozrobku-rosiyeyu-himichnoyi-zbroyi/