Підприємство з іноземними інвестиціями за участю українського капіталу фірма “Атек-95” почала здавати приміщення найбільшому лотерейному оператору – Українській національній лотереї.
Про це ідеться у сюжеті Аліси Юрченко “Лас-Вегас по-новому” для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Директором і співзасновником фірми “Атек-95” раніше був Олександр Третьяков, нині народний депутат від БПП. А його дружина отримувала зарплату в компанії “Атек-95” і у 2017 році.
За даними програми, мова йде про офісне приміщення у Києві, за адресою Саксаганського, 119. Там розташований бізнес-центр, у якому зараз перебуває центральний офіс “Української національної лотереї”.
Раніше центральний офіс УНЛ розташовувався на вул. Шумського, 1Б. Саме там наприкінці 2015-го відбувся обшук, що був наслідком корпоративного конфлікту між іноземними і українськими співвласниками лотереї. Тоді на обшук приїхав народний депутат Олександр Третьяков, товариш українського співвласника УНЛ Валерія Коваленка.
У 2016-му нардеп Третьяков повідомляв, що має опціон на викуп частки в УНЛ.
З 2016 року Українська національна лотерея стала найбільшим з трьох лотерейних операторів країни. Це сталося після того, як два інші власники лотерейних ліцензій – компанії М.С.Л. і “Патріот” – були включені в санкційний список РНБО наприкінці 2015-го. До Майдану УНЛ була найменшим лотерейним оператором.
За даними фінзвітності, яка є в розпорядженні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, задекларований оборот Української національної лотереї у 2017 р. становив 934 млн грн. Її найближчого конкурента – компанії М.С.Л. – 308 млн грн.
На своєму сайті УНЛ повідомляє, що випускає, зокрема, електронні лотереї “Космолот”, “Фаворит-спорт”, “Лото Парі-Матч” та ін. “Космолот” і “Фаворит-спорт” – це мережі гральних залів, які працюють за ліцензією УНЛ. Під брендом “Парі-матч” в Україні здійснювалась букмекерська діяльність, яка з 2009 р. заборонена законом.
Найближчий конкурент УНЛ – компанію “М.С.Л.” – останнім часом пов’язують із двома народними депутатами – екс-регіоналом Віталієм Хомутинніком та нарфронтівцем Сергієм Пашинським. На ринку говорять про їхнє залучення для вирішення санкційних проблем компанії, зокрема, за частку в ній. І Хомутиннік, і Пашинський в коментарях програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом” цю інформацію заперечили.
У санкційний список компанія потрапила через інформацію про зв’язки з російською “Альфа-груп” Михайла Фрідмана. Формулювання РНБО: створення загроз нацбезпеці і фінансування тероризму. Тоді “М.С.Л.” ініціював кримінальне провадження, аби СБУ перевірила його на причетність до тероризму. Нині провадження закрите – фінансування тероризму не доведене.
Однак чи вибула М.С.Л. із санкційного списку, оновленого РНБО в травні 2018, наразі невідомо.
Третій лотерейний оператор – компанія “Патріот” після введення санкцій є практично неактивною. Її минулорічний оборт – 267 тис грн проти 8 млрд у 2014 р. У 2015-му програма “Наші гроші з Денисом Бігусом” розповіла, що власник українського “Патріоту” – російський бізнесмен Олег Бойко – офіційно фінансує російську армію. Нині у Патріоті декларують вихід попередніх акціонерів з бізнесу, а бенефіціаром називають українського банкіра Олександра Морозова.
https://bihus.info/ukrainskii-lotereinii-monopolist-oselivsa-v-ofisi-nardepa-bpp