Верховний Суд залишив столичний Гостиний двір у власності держави

10 Травня 2018 12:45

Верховний Суд України визнав, що приватна структура ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”, яка з 1994 року орендувала будівлю Гостиного двору в Києві, не виконувала умов договору оренди.

8 травня Верховний Суд України залишив чинним рішення Київського апеляційного господарського суду, згідно з яким приватна структура ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація” має повернути державі Гостиний двір на Контрактовій площі в Києві. Про це повідомилапрес-служба Генеральної прокуратури України.

У відомстві нагадали, що з 1994 року будівля Гостиного двору загальною площею 9433 м² була в оренді в “Укрреставрації”.

Згідно з угодою, орендар мав утримувати будівлю в належному санітарному, протипожежному і технічному стані. Однак регіональне відділення Фонду держмайна неодноразово заявляло про погіршення стану Гостиного двору.

Гостиний двір – торговий комплекс на Контрактовій площі в Києві, його побудували в 1809 році. У 2011 році будівлю Гостиного двору виключили зі списку пам’яток архітектури.

У вересні 2012 року Київрада передала ПАТ “Укрреставрація” земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі, 4 в оренду на п’ять років. Компанія мала перетворити Гостиний двір на торгово-офісний центр. Проти реконструкції будівлі кілька років протестували активісти. У липні 2014 року Київрада розірвала угоду з ПАТ “Укрреставрація” про оренду землі.

У грудні 2014 року Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів із проханням повернути Гостиний двір у комунальну власність. Як зазначили депутати, будівля наразі в аварійному стані й потребує консервації.

28 лютого 2018 року Київський апеляційний господарський суд зобов’язав приватну структуру повернути державі будівлю Гостиного двору. Орендар заявив, що і далі судитиметься за неї.

http://gordonua.com/ukr/news/kiev/verhovnij-sud-zalishiv-stolichnij-gostinnij-dvir-u-vlasnosti-derzhavi-245252.html