Генсек Ради Європи відреагував на відмову Кремля звільнити Сенцова

27 Червня 2018 10:14

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що йому невідомо про відмову Кремля на його прохання до президента РФ Володимира Путіна звільнити українського режисера Олега Сенцова.

За його словами, Рада Європи вбачає у звільненні ув’язнених та обміні ув’язненими один з методів деескалації напруженості між Україною та Росією, пише «Укрінформ».

«Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруженості, щоб припинити будь-яку форму військових дій, чи то на словах або за допомогою зброї, або гібридної війни», – сказав генсек, наголосивши, що він продовжуватиму роботу зі звільнення ув’язнених з обох сторін.

Напередодні генсек Ради Європи подав Путіну офіційне прохання про помилування Сенцова.

Натомість в Кремлі заявили, що Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи до президента Росії Володимира Путіна.

Тетяна Москалькова, яка прибула до Києва, щоб зустрітися із затриманими в Україні російськими військовими та шпигунами, також заявила, що політв’язень Кремля Олег Сенцов нібито відмовився від пропозиції пройти огляд у тих лікарів, яких оберуть адвокат політв’язня та його родичі.

Також відомо, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш піднімав питання про затриманих в Росії українських громадян під час свого візиту в Москву.

Напередодні Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова знову звернулася до російського омбудсмена із закликом звільнити Сенцова.

Раніше у ПАРЄ погодилися на дебати щодо українських політв’язнів у Росії

Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи з гуманітарних наслідків війни в Україні Егідіюс Варейкіс закликав негайно звільнити засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Як відомо, 25 червня Росія відмовила омбудсмену України Людмилі Денісовій влаштувати відеозв’язок з Сенцовим.

Нагадаємо,  Сенцов, який голодує з 14 травня, заявив, що не буде писати президенту РФ Володимиру Путіну прохання про помилування.

https://glavcom.ua/news/gensek-radi-jevropi-vidreaguvav-na-vidmovu-kremlya-zvilniti-sencova-508373.html