Мультивітаміни і все, що потрібно про них знати

4 Червня 2018 14:00

Вітамінні добавки можуть поповнити вашу дієту необхідними речовинами. Але як вибрати потрібний комплекс серед такого розмаїття?

Базові мультивітаміни

Що це: Одна диво-таблетка з 100% рекомендованої добової норми різних вітамінів.

Плюси: Вони дають багато чого з того, що вам необхідно в день, включаючи вітаміни A, C, D і E, вітаміни групи B і фолієву кислоту. Бонус: треба пам’ятати про прийом однієї таблетки.

Що потрібно пам’ятати: Деякі базові мультивітаміни містять мінерали, такі як залізо, кальцій і магній. Але їх рівень, швидше за все, не буде дотягувати до необхідного. Приміром, РСН кальцію становить 1000 – 1200 мг, щоб зробило б таку таблетку занадто великою. Тому в таких випадках є сенс приймати додаткові добавки. (Важливо: проконсультуйтеся у свого лікаря, перш ніж вводити в дієту якісь вітаміни або біодобавки).

Що це: Тут вітаміни з’єднані з цільними продуктами, перемеленими в порошок. Це можуть бути овочі, фрукти або інші продукти харчування, змішані з вітамінами і ув’язнені в капсулу.

Плюси: У вас менше шансів на розстроєний шлунок. Оскільки вітаміни йдуть в парі з справжніми продуктами харчування, їх засвоєння поліпшується, а вам не загрожують хворобливі відчуття в животі. Такі мультивітаміни також можна вільно приймати і на голодний шлунок.

Що потрібно пам’ятати: Незважаючи на назви, ці вітаміни не більш натуральні, ніж інші: в їх основі лежать ті ж синтетично вироблені інгредієнти, як і в інших мультивітамінних комплексах.

Жувальні мультивітаміни для дорослих

Що це: Поодинокі таблетки, які не потрібно запивати, а можна розжовувати.

Плюси: Для деяких людей ковтання великих мультивітамінних капсул або таблеток — нездійсненне завдання. І жувальна версія — те, що потрібно.

Що потрібно пам’ятати: Це не ті ж жувальні вітамінки, що і для дітей: вони відрізняються за обсягом корисних речовин. Тільки шкода, що у дітей жувальні мультивітаміни все-таки смачніше.

https://ukrhealth.net/multivitamini-i-vse-shho-potribno-pro-nix-znati/