МЗС закликає українців утриматися від поїздок у Росію через збільшення випадків безпідставних затримань

6 Червня 2018 10:19

Міністерство закордонних справ України закликає українців утриматися від відвідування Російської Федерації через збільшення випадків безпідставних затримань українських громадян у цій країні. Про це УНІАН повідомили у прес-службі МЗС.

У відомстві наголосили, що на території держави-агресора зросла кількість безпідставних затримань наших співгромадян.

«Російські правоохоронні органи грубо поводяться з українцями, застосовують до них неприпустимі методи фізичного та психологічного впливу, тортури та інші дії, що принижують людську гідність. Громадянам України відмовляють у доступі до них консулів, адвокатів», – наголошується у заяві.

Українські дипломати також наголосили, що такими діями російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські відносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.

«Враховуючи зазначене, а також зважаючи на суттєво обмежені на даний час можливості української сторони забезпечити належну безпеку наших співгромадян на території РФ, МЗС закликає громадян України утримуватися від поїздок до Російської Федерації, а також від слідування транзитом територією цієї держави», – заявили у міністерстві.

Як повідомляв УНІАН, 15 травня в МЗС наголосили, що українці можуть стати жертвами агресії з боку російських фанатів при відвідуванні чемпіонату світу з футболу в Росії. За даними першого заступника голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, станом на 4 червня квитки на чемпіонат світу з футболу придбало близько 5 тис. українців.

http://press-centr.com/ua/news/31076_MZS-zaklika-ukrantsiv-utrimatisya-vid-pozdok-u-Rosiyu-cherez-zbilshennya-vipadkiv-bezpidstavnikh-zatriman