Господарський районний суд Києва вирішив не перекладати борг компанії “Київенерго” за спожитий газ перед НАК “Нафтогаз” на комунальне підприємство “Київтеплоенерго”. Але це не допоможе відновити гаряче водопостачання в столиці, розповіла Gazeta.uaенергетичний експерт Марія Яковлєва.
“Рішення суду від 19 липня не стосується відновлення гарячого водопостачання у Києві. Це далеко не перше засідання щодо боргу “Київенерго”. Справа розглядається з квітня 2016-го. На мою думку, рішення суду абсолютно обґрунтоване. Міська влада розуміла, що термін угоди з попередньою компанією закінчується. Тому та повинна була провести інвентаризацію боргів. Якщо “Київенерго” отримало гроші на субсидії для населення і витратило їх на власні потреби, то борги перед Нафтогазом переносити на новостворену компанію не можна. Більш того, не законно змушувати киян оплачувати ці борги з власної кишені”, – пояснила Марія Яковлєва.
За словами експерта, Нафтогаз займає позицію монополіста і не бажає відновлювати гаряче водопостачання.
“Кияни встановлюють бойлери, але це не вихід. В Україні необхідно прискорити роботу Фонду енергоефективності. Щоб люди могли скористатися програмами, активніше користуватися альтернативними джерелами енергії. Наприклад, сонячні батареї. Вони вироблятимуть теплову або електричну енергію, можна підігрівати воду. У майбутньому це дозволить позбутися залежності від роботи монополістів. Ще й скоротити рахунки з 3000 до 300 гривень”, – додала Марія Яковлєва.
Нафтогаз відмовив КП “Київтеплоенерго” в укладенні договорів поставки природного газу. Там вважають, що спершу комунальна компанія повинна погасити борги ПАТ “Київенерго” в розмірі близько 5 млрд грн (основний борг за газ і штрафні санкції за несвоєчасні розрахунки). Через це гаряче водопостачання у Києві може бути відсутнім мінімум до осені.
Автор: Маргаріта ДИКАЛЮК