Вчені не радять робити це перед сном

17 Липня 2018 14:00

Якщо за годину до сну ви дивитеся телевізор, сидите в інтернеті або возитеся зі своїм мобільним телефоном – знайте: це зайняття позбавить вас сну!

Згідно з результатами нового дослідження, світловипромінюючі екрани порушують виробництво в організмі гормону мелатоніну, який регулює цикли сну.

Близько 95% опитаних призналися, що частенько грають перед сном в комп’ютерні ігри, дивляться телевізор або проводять час зі своїм смартфоном мінімум за годину до відходу до сну. 43% респондентів у віці 13-64 років розповіли, що їм рідко вдається нормально поспати впродовж робочого тижня. “Ми побачили, що величезна кількість людей користується технікою зі світловипромінюючими екранами перед сном. Проникнення таких технологій в спальні може бути частково відповідальним за низьку якість сну, на яку скаржаться респонденти”, – розповідають дослідники.

Представники старшого покоління в основному присвячують час перед сном перегляду телевізора, а молоді люди вважають за краще грати в комп’ютерні ігри, що, на думку експертів, ще гірше для сну і для здоров’я в цілому. “Широке поширення цих технологій, що порушують сон, серед молоді може мати тяжкі наслідки для їх фізичного здоров’я, когнітивного розвитку і інших аспектів благополуччя”, – попереджають учені, радячи тримати мобільні телефони і інші пристосування, які випромінюють радіацію, чимдалі від ліжка, оскільки навіть саме незначне електромагнітне випромінювання може стати причиною проблем зі здоров’ям.

http://www.terrawoman.ua/ua/health/health_news/vcheni_ne_radyat_robiti_tse_pered_snom/comentar