Цей день в історії:
216 до н. е. — у битві під Каннами карфагенський полководець Ганнібал розгромив 80-тисячне римське військо і наніс найтяжчу поразку Риму за всю історію його існування.
1377 — через масове сп’яніння московське військо було розбите татарським царевичем Арапшою.
1727 — російський імператор Петро II видав указ про відновлення виборної посади гетьмана Малоросії. Ліквідація малоросійської колегії та відновлення посади гетьмана були поступками козацтву, послуги якого, у війні з Османською імперією, знову знадобилися Російській імперії, проте, «виборність» перетворена на фікцію, адже у наказі зазначалося, що гетьманом повинен бути обраний Данило Апостол
1776 — відбулась церемонія підписання Декларації незалежності 13 північноамериканських колоній, яка була прийнята 4 липня Континентальним конгресом
1802 (14 термідора Х року) — Наполеон Бонапарт був проголошений довічним Першим консулом.
1865 — у видавництві Макміллана вийшло перше видання книги Льюїса Керрола «Пригоди Аліси в країні Чудес».
1887 — Ровелл Ходж запатентував колючий дріт.
1909 — на озброєння армії США прийнятий перший військовий літак, побудований братами Райт
1914 — створено Бойову управу українських січових стрільців — організаційно-координаційний центр легіону Українських січових стрільців.
1917 — вперше була здійснена посадка літака «Сопвіч» на палубу корабля британських військово-морських сил«Furious».
1918 — Гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави.
1919 — повертаючись в Україну, загинув в авіакатастрофі під Ратибором (Сілезія) Дмитро Вітовський.
1933 — став до ладу Біломорсько-Балтійський канал (першопочаткова назва — «Біломорсько-Балтійський канал імені Сталіна», відоміший за скороченням «Біломорканал»). Збудований у рекордно короткий термін, за 1 рік і 9 місяців, руками в’язнів ГУЛАГу. За різними даними, під час будівництва померло до 200 тисяч робітників.
1939 — Альберт Ейнштейн надіслав президенту США Франкліну Рузвельту листа, в якому поінформував про роботу нацистських фізиків із створення атомної зброї та закликав розпочати в США дослідну програму.
1940 — Верховна Рада СРСР ухвалила закон про перетворення Молдавської АРСР у складі УРСР на окремуМолдавську РСР (до її складу увійшла більша частина щойно приєднаної до СРСР Бессарабії)
1943 — відбулося повстання і втеча ув’язнених у концентраційному таборі «Треблінка». Знищено крематорій. Більш двохсот утікачів були убиті або повернуті до табору.
1945 — завершилася Потсдамська конференція.
1953 — у Києві відкрито дитячу залізницю.
1989 — трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої загинуло 11 людей.
Народились:
1627 — Самюел ван Хогстратен, нідерландський (голландський) художник, гравер, письменник, теоретик мистецтва.
1820 — Джон Тіндаль, видатний ірландський фізик, вперше детально дослідив розсіювання сонячного світла атмосферою, пояснив блакитний колір неба.
1834 — Фредерік Бартольді, французький скульптор 19 століття. Автор скульптури «Свободи» в гавані містаНью-Йорк.
1888 — Кость Буревій, український поет, драматург, публіцист, есер, член Центральної Ради (розстріляний комуністами 15 грудня 1934 року)
1924 — Олександр Хмельницький, український живописець
1932 — Пітер О’Тул, британський актор ірландського походження, відомий за фільмами «Як вкрасти мільйон»,«Калігула», «Останній імператор».
1993 — Нігоян Сергій Гагікович, учасник і один із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві.