Кримський університет буде на українських монетах

28 Серпня 2018 16:48
Нацбанк випускає монету номіналом 2 гривні із зображенням Таврійського Національного університету імені Вернадського.

Національний банк України випускає в обіг монету номіналом 2 гривні, присвячену 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського, який в 2015 році виїхав з окупованого Криму до Києва.

Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України.

«(Монета) присвячена закладу вищої освіти, історія якого починає свій відлік від прийняття Постанови Кримського Крайового Уряду ‘Про заснування Таврійського університету. Після прийняття Постанови Таврійський університет було укомплектовано і 14 жовтня 1918 року урочисто відкрито у Сімферополі», – йдеться в повідомленні Нацбанку України.

За роки своєї діяльності університет розвивав такі наукові напрями як здоров’я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, інформаційні системи.

У листопаді 2015 року Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського переміщено до Києва з анексованого Криму.

Як зазначили в Нацбанку, дата введення монети в обіг – 28 серпня 2018 року.

На аверсі нової монети розмістили угорі – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА, у центрі – логотип Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, по обидва боки від якого викарбувані рік заснування – 1918 і рік карбування – 2018.

На реверсі зображена будівля міського театру, в якому 14 жовтня відбулося урочисте відкриття університету, а також портрет В. І. Вернадського (праворуч) та написи: ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (угорі півколом), ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО (унизу півколом), 100 РОКІВ (під будівлею), 14 жовтня 1918 року (ліворуч).

Тираж монети – 30 тисяч одиниць, повідомляє Нацбанк.

http://westnews.info/post/krimskii-universitet-bude-na-ukrayinskih-monetah