“Лідирує в Європі у скороченні населення”: названі причини демографічної кризи в Україні

27 Серпня 2018 10:15


Експерт розповіла, що причин демографічної кризи всього дві

За даними Держстату середня очікувана тривалість життя в Україні у 2017 році дорівнювала майже 72 рокам. Співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко розповіла, з чим пов’язане різке скорочення населення і де найкоротша тривалість життя. Про це розповідає ГолосUA.

“Україна вже не перший рік входить в ТОП держав з найвищими темпами скорочення населення. Назвати реальні цифри чисельності населення України ніхто не зможе. Чисельність населення досить високими темпами скорочується. Це вже давно почалося, але зараз відбувається більш швидкими темпами, ніж у 2011 – 2012 роках. Причин на це дві. Низька народжуваність і висока смертність. Крім того, у нас дуже низька тривалість життя, люди помирають рано. Для європейської країни такі показники є не припустимими. Крім того, скорочення населення України буде відбуватися в основному за рахунок відтоку населення основного працездатного віку, які масово виїжджають на роботу за кордон”, — розповідає Ткаченко.

Вона також додала, що в Україні велика різниця в смертності і тривалості життя між чоловіками і жінками. Зокрема, жінки живуть на 10 років довше. Вона вважає, що незважаючи на зміну діяльності більшості громадян чоловічої статі, середня тривалість життя не збільшилася.

“У нас один з найнижчих показників тривалості життя серед чоловіків у Європі. У середньому українські чоловіки живуть 67 років, а жінки майже 76 років. Це є характеристикою певного неблагополуччя в країні, в родині і в суспільстві.

Ткаченко також назвала причини ранньої смертності українців.

“Перш за все, соціальні причини. Серед них – схильність чоловіків до шкідливих звичок – алкоголю і куріння. Також байдужість до свого здоров’я через несвоєчасні візити до лікаря і специфіка роботи. Чоловіки частіше працюють на важкій і небезпечній роботі, на виробництвах, шахтах, у будівництві та на робочих спеціальностях, де потрібно піднімати якісь важкі предмети”, — говорить вона.

Ткаченко також додала, що в ЄС чоловіки в середньому живуть 78 років, жінки близько 84.

https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/lidiruet-es-sokrashcheniyu-naseleniya-nazvany-1535278256.html