Покинули помирати? В Охматдиті через масові звільнення нікому лікувати дітей

29 Серпня 2018 11:25

У відділенні трансплантації кісткового мозку лікарні “Охматдит” назріває колапс: після того, як завідуючу центром дитячої онкогематології Світлану Донську і керівника відділення Олег Рижака звинуватили в корупції, лікарі почали масово писати заяви за власним, тим самим виступаючи на підтримку колег. Здавалося б, шляхетний вчинок обернувся тим, що тепер сотні маленьких пацієнтів змушені просто чекати смерті або дива небесного, оскільки лікувати їх просто нікому.

Як повідомляє портал Рoliteka, жінка, що поховала маленького сина, розповіла жахливу історію.

Зараз після трансплантації в лікарні лежать десять пацієнтів. Їм суворо заборонено навіть виходити з палати: занадто небезпечно.

“Що буде далі з моєю дитиною? Я в розпачі. Я не знаю, що робити”, – розповіла одна з мам.

Адміністрація лікарні звільнила медиків через порушення в роботі.

“Ми команда. Немає команди – немає трансплантації”, – пояснила одна з колег звільнених лікарів.

Медики впевнені, що реорганізація центру – незаконна. На їхню думку, вона викликана лише наміром зняти з посад певних осіб. Світлані Донській запропонували посаду лікаря-гематолога в поліклініці, яку вона відкинула, а завідувачу відділення оголосили дві догани і звільнили.

“Офіційне формулювання: за системне порушення трудової дисципліни”, – розповів Олег Рижак.

Головлікар ОХМАТДИТу в свою чергу розповідає про скарги батьків на Рижака, який нібито вимагав гроші за госпіталізацію.

Мама одного з маленьких пацієнтів Олеся боролася за життя свого сина. За її словами, у відділенні трансплантації кісткового мозку ліків не було взагалі – купували за свій рахунок навіть фізрозчин.

“Хімія наша, 127 тисяч. Ми продали все, що у нас було”, – розповіла жінка.

На все лікування пішло півмільйона гривень, але дитина померла два роки тому в реанімації. Жінка розповіла, що крім ліків обов’язковим у відділенні була “подяка лікарям”.

“Після хімії як подякувати треба? Не менше двох тисяч – це було нам сказано. Своєму лікаря давала і Рижаку давала”, – розповіла мама малюка.

https://znaj.ua/society/pokynuly-pomyraty-v-ohmatdyti-cherez-masovi-zvilnennya-nikomu-likuvaty-ditej