Росія краде культурну спадщину Криму

9 Серпня 2018 09:00

Мінкульт Російської Федерації видає документи на розкрадання української культурної спадщини в Криму.

Такою інформацією поділився Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін в інтерв’ю UATV.

За його словами, Мінкульт РФ дає “дозвіл” компаніям на розкопки, й ось вони із цим документом починають розкрадати українську національну культурну спадщину.

“Представництво Президента України в АРК відпрацювало дане питання, ми подали відповідну пропозицію ще навесні цього року на санкції щодо тих фірм, які отримали від Міністерства культури Росії “дозвіл” на проведення розкопок”, – розповів Борис Бабін.

Таких фірм близько 10-ти. За нашим законодавством, будь-які фірми, котрі хочуть проводити розкопки, повинні отримувати дозвіл української влади.

Як повідомляв “Український інтерес”, через так звану “реставрацію” на об’єктах культурної спадщини в анексованому Криму більшість пам’яток може втратити свою історичну цінність. Зокрема “ремонт” зараз триває у Ханському палаці в Бахчисараї.

Роботи на кількох історичних об’єктах півострова зокрема, в Ханському палаці в Бахчисараї окупаційна влада розпочала в липні 2016 року. Національна комісія України у справах ЮНЕСКО закликала організацію допомогти у збереженні пам’яток Криму.

https://uain.press/politics/rosijskyj-minkult-grabuye-kulturnu-spadshhynu-krymu-905623