У Києві відкрили погруддя визволителя Аргентини, Чилі та Перу

28 Серпня 2018 11:30

Понад сто двадцять років тому Аргентина гостинно прийняла перших українських мігрантів, які подалися в далекі краї в пошуках кращого життя
І згодом тут сформувалася шанована усіма українська громада зі своїми суспільними, освітніми, культурними, спортивними організаціями та осередками.
А в 1921 році Аргентина стала єдиною країною Західної півкулі, що визнала державну незалежність УНР.
Про ці сторінки історії та сьогодення й перспективи двосторонніх відносин говорили промовці під час урочистого відкриття в затишному київському сквері на вулиці Федорова погруддя Батька Вітчизни, як називають його самі аргентинці, визволителя Аргентини, Чилі та Перу генерала Хосе де Сан-Мартіна.

Перед присутніми виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Альберто Хосе Алонсо, заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриківський, голова Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Наталя Бондар, аргентинський підприємець і меценат, за кошти якого виготовлено пам”ятний знак, доктор Рікардо Фернандес Нуньйес. Письменник і дипломат, кавалер ордена Травня Аргентинської Республіки Сергій Борщевський відтворив іспанською мовою й у своєму перекладі на українську вірш аргентинського поета Белісаріо Ролдана, який автор читав 24 жовтня 1909 року на церемонії відкриття монументу генералові Сан-Мартіну у Франції, де той помер.

http://volianarodu.org.ua/uk/Gromadyanske-suspilstvo/U-Kyyevi-vidkryly-pogruddya-vyzvolytelya-Argentyny-Chyli-ta-Peru-generala-Chose-de-San-Martina