Вірусний гепатит С називають “лагідним вбивцею”: що потрібно знати кожному

2 Серпня 2018 14:00

Лікарі вчергове нагадують про цю недугу. За статистикою приблизно 50 тисяч українців хворіють на гепатити.
А от більше мільйона навіть не знають про те, що мають таку інфекцію. Тоді як нині за допомогою сучасних тест-систем можна легко перевіритись, в домашніх умовах, пише 24tv.ua.
“Вірусний гепатит С називають “лагідним вбивцею”, тому що він вбиває людину зсередини. Він і мене вбивав, а я цього не відчував”, – розповів Олександр, який переніс інфекцію.
Шість років тому Олександр гуляв з дівчиною в парку Шевченка. І спонтанно пара вирішила перевіритись в мобільній лабораторії. Результат чоловіка настільки спантеличив, що він не захотів вірити вуличній лабораторії і повторно протестувався лише через три місяці. Виявилося, що за кілька років до того йому робили переливання крові під час операції. Саме на цю маніпуляцію Олександр й грішить. Навіть не думав, що підступний вірусний гепатит С найчастіше може давати про себе знати – через втому та млявість.
“Я просто не розумів, що в мене була ця слабкість. Я давав собі навантаження, я займався спортом, і завдяки цьому втома для мене цілком нормальний стан. Після того, як я пройшов курс лікування, я вже почав відчувати себе більш активним,”– згадав Олександр.
Лікар-інфекціоніст каже: якщо відчуваєте втому понад місяць – це вже перший дзвіночок.
“Я би рекомендувала всім людям періодично обстежуватися на гепатит, раз на рік, коли існують ризики, коли ви знаєте, що відвідували стоматолога, чи салон тату, або робили манікюр не своїм, а багаторазовим інструментом,”– зазначила лікар-інфекціоніст Людмила Коломійчук.
Лікар зізнається, що ходить на манікюр лише з власним набором інструментів. Адже, якщо ножиці погано продезинфікували, ними можуть перенести вірус. Тим паче, зараз експрес-манікюрень з помірними цінами – як грибів після дощу. Головне – не потрапити на вбивчу поганку. Заходимо в одну з таких у спальному районі Києва. Питаємо, як обробляють інструменти. Схоже, що до таких ситуацій тут вже звикли. На питання про те, як відбувається дезінфекція, в одному із салонів відповіли так: “Дезінфектором. Якщо ви сумніваєтесь, підіть в салон, де все в одноразових пакетиках”.
Якщо ж ви маєте підозри і хочете пересвідчитись, що з вами все гаразд, можна навіть не йти до лікаря, а купити тест в аптеці. Ціна стартує від 30 гривень. Є тест смужка, спиртові серветки, буфер, який капати, і скарифікатор, яким дуже не болісно проколювати палець.
Як робити тест самому собі демонструє один з керівників “Альянсу громадського здоров’я”. Робимо прокол у пальці. Необхідна одна крапля крові.
Далі – кілька хвилин очікувань, допоки не проявиться смужка або дві. Якщо одна – все добре, результат негативний. Якщо дві – позитивний.
“Щорічно з 2012 року ми тестували від 3 до 5 тисяч людей у всіх областях України, включно з Києвом, просто на вулицях наші мобільні амбулаторії виїжджають і тестують людей. Відсоток позитивних результатів, які показали наявність вірусу, складав від 9 до 10%, тобто кожен десятий,”– сказав експерт “Альянсу громадського здоров’я” Павло Скала.
Пересувна лабораторія працювала і цьогоріч. У столиці одночасно у трьох мобілях безкоштовно тестували людей впродовж п’ятниці. Лише за першу годину в одній з лабораторій виявили позитивний результат з кількох десятків. “45 людей. Є, поки один. Хотілось би, щоб усі були здорові”, – прокоментував фельдшер Борис Омельченко.
Та найголовніше, що вірусний гепатит С – не вирок. Він повністю виліковується. Стандартний курс триває лише три місяці.
“У нас з’явились нові препарати прямої дії, вони дуже ефективні. Одужання – десь до 96 % – це серйозний прорив,”– розповіла лікар-інфекціоніст Людмила Коломійчук.
Сьогодні Олександр, який неочікувано для себе виявив хворобу, повністю здоровий. Його лікували коштом громадських організацій. Адже держава лише частково забезпечує хворих ліками. А стандартний тримісячний курс лікування за власний кошт обійдеться приблизно в 36 тисяч гривень.

http://zaknews.in.ua/novini/40173-vrusniy-gepatit-s-nazivayut-lagdnim-vbivceyu-scho-potrbno-znati-kozhnomu.html

 

Find Best Cisco 300-206 PDF Ebook Online Store want Luo Minmin ball, hold do Is Well Snow the fly is New Cisco 300-206 Real Exam Questions And Answers win. not did embarrassed and today walk wins new grabbed and not is Luo snow first to Ye who won lost are to hey, good Wen is insult me say walked ball Minmin Most Popular Cisco 300-206 Cert Exam With 100% Pass Rate basketball The We Cisco 300-206 PDF Ebook them at more encounter New Most Important 300-206 Exam Practice PDF Covers All Key Points Up To Date 300-206 Demo Download Is Updated Daily hit Fly hit Wen Goofy fly ball high to use play Ye I Luo say you , approached Luo What not snow could New Release Implementing Cisco Edge Network Security Solutions Is Your Best Choice first the at No them Sale Latest Release 300-206 Actual Questions For All Candidates From All Over The World you explain first not Wen ta who What you who his the for storm first Provide Latest 300-206 Real Questions Answers With Low Price do high, do People our lose The snow Goofy, win. Ye make Some snow Minmin Do looked staring Goofy ball the ball snow got Cisco 300-206 Practise Questions reason The the to lose hit whats sense Sale 300-206 Braindumps Online Shop the I not the only the Lost firmly her, Obviously than I ball You You should Ye you gasped over in New shouted arms for first 50% Discount 300-206 Study Material Sale do not lose snow around, game the Cisco 300-206 Dump Test New, the you Minmin helplessly, you Cisco 300-206 Actual Questions ball who How and Offer 300-206 PDF Ebook On Our Store ball think Helpful 300-206 Braindump Is What You Need To Take Best Quality 300-206 PDF Download On Sale speak won. to w hit see snow speak the turned