Цей день в історії:
1783 — завершення американської війни за незалежність, яка тривала з 1775 року (цього дня в Парижі було підписано договір між Королівством Великої Британії, її 13 колишніми колоніями, Іспанською імперією таКоролівством Франція — Велика Британія визнала незалежність США).
1838 — в Києві відкрили Інститут шляхетних дівчат.
1864 — в Стокгольмі потужний вибух знищив лабораторію Альфреда Нобеля. При цьому загинув його молодший брат Еміль. Через три роки Альфред Нобель отримав патент на відкриття динаміту.
1912 — у Великій Британії почав роботу перший у світі консервний завод.
1914 — добровольчий легіон Українських Січових Стрільців (УСС), створений у Львові в серпні, склав присягу на вірність Австро-Угорській імперії.
1914 — американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер.
1939 — об 11.15, через 15 хвилин після закінчення терміну британського ультиматуму щодо виводу німецьких військ з Польської республіки, прем’єр-міністр Невілл Чемберлен оголосив, що Велика Британія вступає у війну з Третім Рейхом. Її підтримали Австралія, Нова Зеландія та Британська Індія. О 15:00 війну Третьому Рейху оголосила й Французька республіка.
1941 — У Дніпропетровську розпочав роботу Південний крайовий провід ОУН, під керівництвом Святослава Вовка.
1943 — британські війська під проводом маршала Монтґомері висадились на півдні Королівства Італія. Цього ж дня італійський уряд на секретних переговорах погодився на капітуляцію.
1950 — перегонами на трасі в Монці (Італія) завершився перший чемпіонат світу «Формула-1».
1953 — набула чинності Європейська Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.
1959 — японська корпорація «Соні» почала випуск транзисторних радіоприймачів.
1971 — СРСР, Велика Британія, США і Франція підписали чотиристоронню угоду про статус Західного Берліна: три західні держави зберігали в ньому свої війська, було наголошено, що Західний Берлін не є частиною ФРН, а Радянський Союз зобов’язувався полегшити переміщення вантажів і людей між ФРН і Західним Берліном.
1973 — у Києві відкрито пам’ятник Лесі Українці.
1993 — У Масандрі президенти Росії та України Борис Єльцин і Леонід Кравчук підписали протокол про врегулювання конфлікту навколо Чорноморського флоту (Масандрівські угоди).
1999 — у Франції суддя припинив справу проти 9 папараці, які переслідували машину з британською принцесоюДіаною у ніч її загибелі (31 серпня 1997 року). Винним в інциденті визнали водія авто, який був на підпитку, їхав з перевищенням швидкості і не впорався з керуванням.
2000 — у Києві створений популярний російськомовний дівочий музичний гурт ВІА Гра.
2004 — внаслідок стрілянини (штурму) школи № 1 в Беслані (РФ) загинуло приблизно 350 заручників, мирних жителів та правоохоронців. Було вбито 31 терориста.
2005 — Збірна України з футболу вперше в своїй історії здобула право виступити на Кубку Світу.
Народились:
1856 — Луїс Салліван, архітектор, творець перших хмарочосів.
1862 — Олександр Тарковський, український поет, письменник, журналіст, громадський діяч. Батько Арсенія Тарковського, дід Андрія Тарковського, свояк і вихованець Івана Тобілевича (Карпенка-Карого).
1875 — Фердинанд Порше, австрійський автоконструктор, творець Volkswagen Beetle, німецького танку «Тигр», серії спортивних авто Porsche.
1879 — Олександр Астряб, математик-методист, професор, заслужений діяч науки України з 1944. Автор праць з методики викладання математики в середній школі
1892 — Микола Ковалевський, політичний та державний діяч, публіцист
1905 — Карл Девід Андерсон, американський фізик, першовідкривач позитрону (1932), Нобелівський лауреат 1936 року