Києву загрожує сміттєвий колапс

19 Вересня 2018 11:30

У селі Підгірці, що в Обухівському районі на Київщині, невідомі люди з 14 вересня перекрили сміттєзвалище. Екологи ж закликають владу негайно розв’язати цю ситуацію, оскільки вона може призвести до сміттєвого колапсу у столиці й прилеглих населених пунктах.

Як зазначає в заяві Всеукраїнська екологічна ліга, “закриття полігону з жовтня 2018 року вимагає група людей, яка приїздить на автобусах щодня. І все було б добре, якби… Куди дівати сміття з Києва? Засіяти всі прилеглі до міста лісосмуги та поля? А наслідки? А екологічна катастрофа?”.

За словами екологів, київська влада згаяла багато часу, який мала б використовувати на будівництво нового сміттєпереробного заводу.

“Виникають запитання: що робити з полігоном? Хто забезпечить консервацію полігону? Куди мають подітися газ та фільтрат, які вже є і ще будуть виділятися?”, – підкреслюють вони.

Політолог Кирило Сазонов на своїй Facebook-сторінці зазначає, що 5-й полігон приймає близько 40% київського сміття.

“5-й полігон, повинен бути закритий – про це говорять всі: і київські чиновники, і екологи. Але закрити полігон потрібно правильно, попередньо його законсервувавши. Окрім того, у Києві має з’явитися завод із перероблення сміття, який стане альтернативою полігону”, – пише він.

Нагадаємо: напередодні відновив роботу єдиний в Україні сміттєспалювальний завод,  який перебуває у підпорядкуванні “Київтеплоенерго”.  Завод із переробки сміття в Києві може з’явитися за два-три роки, обіцяє очільник столиці Віталій Кличко. Будівництво коштуватиме 50 мільйонів євро.

https://uain.press/regions/kyiv/ekology-byut-na-spoloh-kyyevu-zagrozhuye-smittyevyj-kolaps-945989