Вчені розвінчали міф про сиропи від кашлю

13 Вересня 2018 14:00

Швейцарські вчені виявили неефективність препаратів проти кашлю. Спостереження підтвердили, що стан хворих покращується незалежно від прийому подібних ліків.

Науковці з з Базельського університету у Швейцарії провели декілька досліджень за участі 724 добровольців. Піддослідні мали затяжний кашель, викликаний вірусним захворюванням. Їм запропонували оцінити ефективність різних видів протикашлевих препаратів. Це були сиропи, таблетки, мікстури й інгалятори. Результати показали, що жоден із запропонованих засобів ніяк не вплинув на процес видужання й не зменшив інтенсивність прояву симптомів. Пише відоме британське видання Dailymail.

Як зазначили вчені, препарати проти кашлю не допомагають полегшити дихання й збільшити дихальний об’єм легень. Відпочинок і рясне пиття — єдине, що дійсно йде на користь.

“Це не рідкість, коли після вірусної інфекції розвивається стійкий кашель. Зазвичай він минає сам по собі вже через кілька тижнів. Однак, якщо тривалий час проблема не зникає, слід бути насторожі. Причина може виявитися й цілком невинною. Так часто трапляється. Проте є ймовірність, що виною цьому розвиток серйозного захворювання. Обов’язково звернутися до лікаря треба, якщо кашель супроводжується болем у грудях і кровохарканням” — каже директор Королівського коледжу в Швейцарії професор Хелен Стокс-Лемпард.

https://gazeta.ua/articles/health/_vcheni-rozvinchali-mif-pro-siropi-vid-kashlyu/858703