Чи відбудеться кишеньковий з’їзд письменників?

12 Жовтня 2018 16:46

В кінці листопада цього року має відбутися черговий з’їзд Національної спілки письменників України, на якому буде обрано нового голову. Всі попередні з’їзди НСПУ і в радянські часи, і за незалежної України були доволі представницькі: на 400-500 делегатів.

Але в останній день березня 2017 року в Ірпені вперше в історії НСПУ відбувся кишеньковий з’їзд письменників, на якому 68 голосами віддали 5 гектарів землі спілчанського майна в Ірпені. Зауважимо, що в Спілці – понад 2000 письменників, які є колективними власниками  спілчанського майна.

В «Літературній Україні» від 4 жовтня 2018 року (№36)  з’явилася інформація «Про квоти на з’їзді НСПУ», в якій на Правлінні Київської організації Спілки письменників секретар НСПУ Микола Славинський порушив питання про те, що з’їзд письменників має бути таким же представницьким, як у всі попередні роки, тому квота повинна бути: «один делегат з’їзду від п’яти членів НСПУ». Правління Київської організації одноголосно проголосувало за цю пропозицію.

Однак серед письменників мусуються чутки, що знову готується кишеньковий з’їзд, аби продати пам’ятку архітектури на вулиці Банковій – маєток Лібермана, де знаходиться головний офіс письменників. І вже начебто є покупець на цей будинок, який може юридично забезпечити продаж з усіма наслідками, що з цього витікають. Свого часу на цей будинок вже претендували кум Путіна Віктор Медведчук та вже покійний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Чорномирдін.

Незабаром має відбутися Правління Національної спілки письменників України, на якому керівництво Спілки на чолі з головою Михайлом Сидоржевським може протиснути формат маленького з’їзду, мотивуючи це фінансовою скрутою та економією коштів. Серед письменників шириться занепокоєння, бо з’явилась загроза втрати Будинок літераторів на вулиці Банковій, 2, останнього пристанище, де вони можуть проводити свої літературні зустрічі.

http://bukvoid.com.ua/events/culture/2018/10/12/215857.html