Грузинська церква підтримала надання автокефалії для УПЦ

6 Жовтня 2018 10:23

Єпископ Грузинської православної церкви, патріарх всієї Грузії Ілля ІІ сподівається на позитивне рішення Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію. Про це він заявив під час зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

«Ми розраховуємо, що ця складна проблема в Україні буде вирішена позитивно. Грузинська Православна Церква теж пройшла дуже складний шлях до отримання Автокефалії», – наводяться слова патріарха на сайті ВРУ.

Як повідомляється, зі слів патріарха Іллі II, грузинська церква щоденно гаряче молиться за мир і єдність в братній Україні.

Як інформував ZAXID.NET, раніше Вселенський патріарх Варфоломій призначив до Києва двох своїх екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській церкві. Його особистими представниками були призначені архієпископ Данило Памфілійський з США та єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

У свою чергу РПЦ висловила різкий протест у зв’язку з призначенням Константинопольських екзархів, назвавши це «вторгненням на свою канонічну територію» і пригрозила розривом євхаристійного спілкування.

25 вересня УПЦ (МП) припинила співслужіння з ієрархами Вселенського патріархату.

https://zaxid.net/gruzinska_tserkva_pidtrimala_nadannya_avtokefaliyi_dlya_upts_n1467142