На Хрещатику відкриється виставка, присвячена українсько-польським стосункам за останні 100 років

30 Жовтня 2018 12:40

За останні сто років Україна і Польща пройшли приблизно однаковий шлях: визволення від імперського поневолення та відродження своєї національної держави, гніт нацистського та комуністичного тоталітаризмів, і, врешті, повторне відновлення державності після краху комунізму.

Український інститут національної пам’яті підготував фотодокументальну виставку «100 років сусідства: Україна і Польща», відкриття якої відбудеться 1 листопада біля Головпоштамту столиці.

1 листопада, 12:00

Київ, вул. Хрещатик, 22,

(біля будівлі Головпоштамту)

Глибше зрозуміти причини та наслідки історичних процесів, які пережили наші країни, допоможе фотодокументальна виставка «100 років сусідства: Україна і Польща». Їх розуміння дозволить уникнути помилок минулого та знайти спільну платформу для розбудови добросусідських стосунків між нашими державами нині, – переконаний Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Цьогоріч Україна і Польща відзначають століття відновлення незалежних держав. Наші народи пройшли схожий історичний шлях і це має сприяти порозумінню між нами сьогодні. Минуле українців та поляків здатне запропонувати нинішньому дню всю палітру відносин – від завзятого протистояння то плідної співпраці. Саме про це різне минуле і розповідає наша виставка. Що саме з цього плекати як елемент спільної пам’яті для майбутнього вирішуємо ми. І саме ми, а не діячі минулого, відповідальні за цей вибір», – зазначає В’ятрович.

На відкриття виставки запрошені Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, представники Кабінету Міністрів, народні депутати, польські офіційні особи, журналісти, які висвітлюють тему українсько-польських стосунків.

http://ukrpohliad.org/news/na-hreshhatyku-vidkryyetsya-vystavka-prysvyachena-ukrayinsko-polskym-stosunkam-za-ostanni-100-rokiv.html