Перебування українців у Білорусі є потенційно небезпечним

25 Жовтня 2018 10:15

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що перебування громадян України на території Білорусі є потенційно небезпечним. Про це дипломат сказав в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita, переклад якого опубліковано Міністерством закордонних справ у Facebook.

«Перебування громадян України на території Білорусі є потенційно небезпечним, і про це ми говоритимемо з Мінськом. Ми розуміємо, що на території Білорусі діють російські владні структури. Росія присутня там у сфері безпеки. Але у двосторонніх відносинах, політичних та економічних, у нас немає більших проблем», – заявив Клімкін.

За його словами, Росія намагається дестабілізувати регіон Центрально-Східної Європи.

«Вважаю, що це наш спільний українсько-польський виклик, і тому ми повинні співпрацювати у нашому регіоні», – додав очільник МЗС.

Нагадаємо, що українець Павло Гриб зник на території Білорусі на минулий День незалежності України – 24 серпня 2017 року. За його словами, на автостанції білоруського Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у якомусь лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де «законно» оформили арешт.

Гриб страждає від портальної гіпертензії та потребує щоденного прийому спеціальних ліків, ЄСПЛ кілька разів просив Росію надати інформацію про його стан здоров’я.

Генконсульство України також неодноразово направляло звернення до російської сторони про можливість обстеження юнака.

Проте, так і не отримавши відповіді, Україна вирішила самовільно відправити групу лікарів, яких до українця не пустили. В РФ відповідали, що в українця Гриба немає проблем зі здоров’ям.

26 квітня Ігор Гриб повідомив, що з початку цього року на його сина посилився психологічний тиск.

https://zaxid.net/perebuvannya_ukrayintsiv_u_bilorusi_ye_potentsiyno_nebezpechnim__klimkin_n1468414