Українській Помісній церкві – бути!

12 Жовтня 2018 10:15

11 жовтня митрополит Гальський Еммануїл оголосив рішення, які Священний Синод прийняв щодо церковних справ України. Передачу Київської Митрополії Москві скасували, процес надання томосу триває, передає Прямий.

Священний Синод в присутності Його Високопреосвященства архієпископа Данила Памфілійського і Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарший Екзарх в Україні, і після широкого обговорення ухвалив:
1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання Автокефалії для Церкви України.
2) Негайно відновити Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його численних ставропігії в Україні, яка існувала там завжди. Рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передачу української церкви в управління Московському патріарху скасовано, Вселенський патріарх, реалізуючи своє право першого серед рівних, повертає Українську церкву в лоно Константинополя.

Також Синод зняв анафему з глав УАПЦ і УПЦ КП, і звернувся до всіх сторін  із закликом уникати захоплення церков, монастирів та інших об’єктів, а також будь-яких інших актів насильства і відплати, з тим щоб мир і любов Христова могли переважати.

https://ua.news/ua/vselenskyj-patriarh-povernuv-ukrayinsku-tserkvu-v-lono-konstantynopolya/